• Останні
  • У тренді
Зустріньте зиму без вимкнень: імпорт електричної енергії від PRET

Зустріньте зиму без вимкнень: імпорт електричної енергії від PRET

16.07.2024
Указ Президента

Президент Укрaїни відзнaчив держaвними нaгородaми жителів Тернопільщини

22.01.2026
зі смертельними наслідками

У Шумську водій легковика смертельно травмував пішоходку

22.01.2026
холод відступає

Холод на Тернопільщині поступово відступає

22.01.2026
рейтинг безбар’єрності

Чортківська громада очолила рейтинг безбар’єрності на Тернопільщині

22.01.2026
генератори для територіальних громад

Кабмін спрямував понад 2,5 млрд грн на закупівлю генераторів для громад

22.01.2026
Тернопільміськгаз застерігає мешканців від небезпечного обігріву помешкань газовими плитами

Тернопільміськгаз застерігає мешканців від небезпечного обігріву помешкань газовими плитами

22.01.2026
Рецепт чебуреків

Рецепт чебуреків, які легко приготувати вдома

22.01.2026
ДСНС

П’ять пожеж і допомога медикам: підсумки доби надзвичайних подій на Тернопільщині

22.01.2026
Випадок сказу

У Чортківській громаді зафіксували випадок сказу у домашнього собаки

22.01.2026
Прибирання снігу

У Тернополі продовжують мехaнізовaне очищення тa посипaння доріг у зимових умовaх

22.01.2026
Фотопростір у Бережанах

Фотографка з Бережан відкрила власний фотопростір завдяки гранту служби зайнятості

22.01.2026
Ігор Буцик

Пасічник з Тернопільщини взяв участь у Кооперативному здвизі 2026 за підтримки Уряду Канади

22.01.2026
Четвер, 22 Січня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Зустріньте зиму без вимкнень: імпорт електричної енергії від PRET

Опубліковано Газета Місто
16.07.2024

В умовах посиленої роботи над захистом і забезпеченням енергетичної стабільності, підприємства стикаються з низкою викликів і змушені шукати альтернативні шляхи подолання енергетичної кризи.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

23 січня

Графік відключення електрики в Тeрнoполі та oблaстi на 22 січня

21.01.2026
23 січня

Графік відключення електрики в Тeрнoполі та oблaстi на 21 січня

20.01.2026

Одним із способів надійного енергопостачання для бізнесу сьогодні є підсилення виробництва додатковими джерелами живлення: генераторами, встановленнням генеруючих станцій тощо.

Проте це не завжди доцільно, оскільки користування ними спричиняє не тільки фізичні витрати на його експлуатацію, але й економічні,  адже вартість електричної енергії для бізнесу, за умови використання генератора, становить близько 15 грн за КВт-год. Альтернативні джерела також не зовсім вигідні, оскільки їх окупність тривала, а генерація напряму залежить від зовнішніх факторів – сонячної активності, наявності вітру і т.д.

Тому опиратися тільки на них, щоб забезпечити роботу підприємства безперебійно, не надійне рішення. У такому випадку оптимальним виходом є використання імпортованої електроенергії, основними перевагами якого є безперебійне постачання, можливість уникнення планових відключень за графіками, зменшення виробничих збитків, спричинених графіками вимкнень.

Чи вистачить імпортованої електроенергії для усіх підприємств? По-перше, варто враховувати пропускну спроможність імпорту електричної енергії в Україну. Зараз вона становить до 1,700 МВт-год. У Міненерго повідомляють, що ведуться перемовини щодо її підвищення до 2,200 МВт-год, а в перспективі – до 2,400 МВт-год. Це, звісно, покращило б ситуацію з енергозабезпеченням, особливо враховуючи втрати генеруючих потужностей через ракетні обстріли у розмірі 8,000 МВт. По-друге, клієнти, які отримують імпортовану електроенергію, повинні відповідати певним вимогам: наявність АСКОЕ та окремого фідера, який дозволяє обленерго технічно не застосовувати графіки вимкнень. Тобто об’єкти споживача повинні бути технічно готовими до прийому імпортованої електроенергії.  Також важливою умовою є те, що частка імпортованої електроенергії повинна становити не менше 80% від загального споживання.

Унікальність послуги полягає в можливості повноцінного забезпечення підприємства електричною енергію під час застосування графіків вимкнень. Перелік клієнтів, які можуть скористатися послугою постачання імпортованої електричної енергії та відповідають усім необхідним вимогам, визначає обленерго. Щоб скористатися пропозицією, зверніться до ТОВ «ПРЕТ СЕРВІС ЕНЕРГОЗМІН» для укладення договору.

Для того, щоб почати співпрацю з клієнтами з постачання імпортованої електроенергїі, постачальнику необхідно виконати ряд умов: регуляторних, договірних, фінансових, технічних. Вони включають розробку проєкту договору на постачання з урахуванням усіх супутніх нюансів, отримання необхідних дозволів і супровідних документів, налаштування внутрішніх процесів на підприємстві, підбір кадрів для реалізації послуги. Наразі ТОВ «ПРЕТ СЕРВІС ЕНЕРГОЗМІН» пройдено всі необхідні процедури для здійснення комерційного імпорту електричної енергії з Європи та розпочато співпрацю. Ціна імпортованої електроенергії для споживача складається з вартості електричної енергії на ринку «на добу наперед» Словаччини (https://www.okte.sk/en/short-term-market/published-information-of-dam/day-ahead-detailed-overview/) та витрат на її доставку.

Як це працює на практиці? Наприклад, щоб постачати імпортовану  електроенергію найбільшому торгово-розважальному центру регіону, PRET сформував комерційну пропозицію відповідно до вартості електроенергії на РДН Словаччини та сторони узгодили технічну спроможність об’єкта використовувати імпортований ресурс з обленерго. Тепер, незважаючи на відключення, ТРЦ може працювати без перешкод, забезпечуючи своїх відвідувачів повноцінним наданням товарів і послуг.

Ціна імпортованої енергії дорожча, ніж українська. Це пов’язано з тим, що вартість повинна включати середньозважену ціну закупівлі електричної енергії на ринку «на добу наперед» країни-експортера та тариф на її послуги, ціну доступу до міжнародного перетину, плату за периметр (компенсація операторам систем передачі країн ЄС витрат), акцизний і митний збір, тарифи на послуги з передачі та розподілу електроенергії, операційні витрати постачальника. Проте, якщо порівнювати з вартістю електроенергії для бізнесу в Україні, то різниця складатиме приблизно 1000 грн за МВт-год або 1 грн за КВт-год, тобто коштуватиме 10-11 грн за КВт-год, у той час, як при використанні генератора вартість становитиме 15 грн за КВт-год.

Обирайте безперебійне постачання та європейську якість! Звернувшись в PRET до 20 липня, Ви маєте можливість зафіксувати вигідну ціну імпортованої електричної енергії. У випадку Вашого зацікавлення в постачанні імпортованої електричної енергії та за більш детальною інформацією звертайтеся за номером +380 50 433 25 75 або заповнюйте заявку на сайті pret.org.ua

Читайте нас в Google News
Теги: PRETаварійні відключеннявідключення світлаграфіки відключення світлаелектрикаТОВ «ПРЕТ СЕРВІС ЕНЕРГОЗМІН»
Share9ShareSend

Пов'язані публікації

23 січня

Графік відключення електрики в Тeрнoполі та oблaстi на 20 січня

19.01.2026
23 січня

Графік відключення електрики на Тернопільщині на 19 січня

18.01.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Тернопільська співачка Оксана Пекун порівнює шантажистів із плазунами 22.01.2026
  • Що відомо про новий тренерський штаб тернопільської Ниви 21.01.2026
  • Засідання регіонального координаційного штабу у Тернополі очолив начальник Тернопільської ОВА Тарас Пастух 21.01.2026
  • Від будівельника до командира екіпажу БпЛА: шлях бійця з позивним Бах 21.01.2026
  • За побиття захисника у Кременці двом чоловікам оголошено підозри 21.01.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.