Іноді ми ховаємо якісь недоліки зовнішності за одягом чи косметикою і навіть не здогадуємось, що потрібно негайно йти до лікаря. Багато недуг, ще до появи відчутних симптомів, відображаються на зовнішності. Ось найбільш поширені із них.
Прищі. Якщо вони почали з’являтись у дорослому віці або взагалі не минулися, хоча й підлітковий період давно позаду, варто замислитись про можливі внутрішні причини цієї проблеми.
У першу чергу обстежте гормональну систему — дуже часто прищі є свідченням гормонального дисбалансу, а це може призвести і до більш серйозних наслідків.
Перевірте також печінку і шлунково-кишковий тракт на наявність запальних процесів.
Якщо ви жінка, то переконайтесь, як працює репродуктивна система – проблеми зі шкірою часто проявляються при запальних захворюваннях жіночої статевої сфери.
Волосся стало ламким, випадає. Ні спеціальні шампуні і бальзами, ні дороговартісні процедури у салоні не допомогли радикально покращити стан волосся? Можливо, проблема ховається глибше.
Обстежте кров на рівень заліза, щоб виключити анемію.
Обстежте також щитовидну залозу — випадіння волосся може бути пов’язане із недостатньою активністю цього органу.
Перевірте і гормональну систему — проблема із волоссям у жінок часто свідчить про надлишок чоловічих статевих гормонів.
У вас випирає живіт. Марна справа вимучувати себе вправами для укріплення м’язів живота і дієтами, якщо причиною випираючого живота є хворі внутрішні органи.
Обстежте черевну порожнину за допомогою УЗД і томографії для того, щоб виключити такі неприємні хвороби, як асцит (накопичення рідини у черевній порожнині), пухлини і кісти.
Обстежте печінку – симптом може спостерігатися при збільшенні печінки, коли на початкових стадіях виражених больових відчуттів ще немає.
Перевірте кишечник – запалення цього органу викликає здуття живота.
Темні круги і мішки під очима. Якщо вам часто доводиться коректувати темні круги під очима за допомогою тонального засобу і використовувати сильну косметику для боротьби із цією проблемою, але без особливого результату, можливо, це не просто косметичний дефект чи наслідки недосипання, а щось значно серйозніше.
Здайте загальний аналіз крові для виключення запальних процесів в організмі, одним із перших симптомів яких часто і є темні круги під очима.
Перевірте нирки – мішки під очима можуть виникати через погану роботу нирок.
Обстежте підшлункову залозу — на початкових стадіях захворювання цього органу часто з’являються мішки і темні круги під очима.
Перевірте серце — мішки і круги під очима, особливо ближче до вечора, часто говорять про розвиток серцевої недостатності.
Здайте аналіз на ураження гельмінтами — глисти в організмі також можуть виражати себе таким чином.
Підвищене оволосіння. Епіляція та інші процедури, звичайно, допомагають вирішити проблему небажаного волосся на обличчі та тілі, яка особливо допікає жінкам. Однак слід таки переконатися, що це не прихований симптом хвороби.
Обстежте жіночу статеву систему — підвищене оволосіння нерідко є симптомами таких хвороб, як полікістоз яєчників та різних пухлин.
Перевірте гормональну систему — до надмірного оволосіння призводить підвищений вміст тестостерону у жінок, збої у роботі наднирників та інші порушення з боку гормонального балансу.
Червоні очі. Ви можете вважати, що очі почервоніли від тривалої роботи за комп’ютером чи недосипання і це дійсно може бути так. Але якщо симптом проявляється регулярно, то марна справа просто капати очні краплі — варто пройти обстеження.
У першу чергу перевірте очі — можливо, у вас кон’юктивіт чи глаукома.
Здайте аналізи для виключення деяких інфекційних захворювань, які часто проходять безсимптомно.
Проконсультуйтеся із ревматологом для виключення деяких видів артриту, що викликають такий симптом, як почервоніння очей, особливо при наявності інших скарг, приміром, болю у суглобах.
Підвищене потовиділення і неприємний запах тіла. Для боротьби із потом можна використовувати сильні антиперсперанти, але само по собі надмірне потовиділення, а особливо поява різкого запаху поту може свідчити про початок розвитку серйозного захворювання.
Перевірте серце — такі недуги, як стенокардія і переокардит часто викликають підвищене потовиділення.
Перевірте також гормональну систему — неприємний запах поту часто пов’язаний із збоями залоз внутрішньої секреції, може бути симптомом таких захворювань, як цукровий діабет і тиреотоксикоз.
Обстежтесь і на наявність інфекційних недуг — багато із них призводять до різкого підвищення потовиділення;
Перевірте підшлункову залозу — липкий піт із неприємним запахом часто виділяється при загостренні панкреатиту.
Обговорення