12 липня 2019 року виповнилося 30 років з часу першого богослужіння у храмі Воздвиження Чесного Хреста Господнього м. Тернополя, як її ще називають у народі « Надставною Церквою», після 50-річного закриття радянською владою та використання під склад, пише Тернопільсько-Бучацька єпархія ПЦУ.
10 липня 1989 року отець Димитрій Лисак отримав указ про призначення настоятелем храму і за короткий термін в два дні згуртувавши тернопільську громаду звершує урочисту Божественну літургію у зраненій після запустіння, але багатій своєю історією святині міста.
Перші історичні відомості про церкву містяться у грамоті князя Василя Костянтина Острозького від 1570 року. Проте народні легенди пов’язують існування церкви із періодом князювання Данила Галицького. У храмі знаходилась чудотворна ікона Божої Матері «Тернопільської», яка була перенесена до «Середньої Церкви» – Різдва Христового, де зберігається і до сьогоднішніх днів. Під час Першої світової війни церква була частково зруйнована, після Другої – зруйнована вщент. Було знищено дзвіницю, цінний іконостас, розписи інтер’єру. Сучасного вигляду вона набула після реставрації 1954 року. З 1989 року настоятель храму отець Димитрій разом з парафіянами прикладають зусилля у розбудові візитівки міста Тернополя «Надставної Церкви» та великою християнською родиною моляться в ній за український народ.
У цей святковий день Правлячий Архієрей Тернопільсько-Бучацької єпархії Православної Церкви України Архієпископ Тихон подякував настоятелю митрофорному протоієрею Димитрію Лисаку та парафіянам храму Воздвиження Чесного Хреста Господнього, які своєю молитвою та жертовною працею відновили життя тернопільської святині.