Трапилося до рук унікальне літературно-художнє видання “Обличчя звитяги” (Стрілецькі світлини), упорядковане та видане Святославом Липовецьким за сприяння директора Бродівського краєзнавчого музею Василя Стрільчука, який надав для ознайомлення та опублікування стрілецькі світлини сторічної давності, пише “Залізничник”.
Під час перегляду світлин нас вразило фото дівчини-січового стрільця Ольги Підвисоцької.
Відчуття першої миті – ми десь вже бачили це обличчя.
Наступна думка – та це ж Надія Савченко. Тільки сто років тому.
Власне так народилася ідея поєднати фото цих двох жінок, дивно схожих між собою не лише зовні, але й жорстокими перипетіями долі.
Ольга Підвисоцька – Український січовий стрілець, народилася у 1898 році в Чорткові. Навчалася в Учительській гімназії. В УСС спочатку перебувала на фронті, а згодом у Коші. Про неї, як наймолодшу 17-річну дівчину-стрільця згадував у своїх звітах воєнний кореспондент Франц Мольпар.
У 1937 році Ольга Підвисоцька потрапила в НКВС-івські катівні, де її стратили, як і мільйони українців-патріотів.
Тепер на наших очах розгортається новітня трагедія української патріотки. Офіцер збройних сил України Надія Савченко потрапила в полон у зоні АТО, була таємно вивезена співробітниками спецслужб РФ до Росії і віддана під неправедний блазенський суд. Надія оголосила голодування, яке триває вже понад 80 діб. Якою буде подальша доля української патріотки, обраної до Верховної Ради, незаконно утримуваної в московській тюрмі?
Ми, на жаль, поки не можемо звільнити Надію Савченко силою зброї.
Але ми можемо повідомити про її долю усьому світу.
І можемо помолитися за неї.
І тоді – ми впевнені – станеться диво.
Обговорення