Сьогодні, 6 січня 2025 року, обірвалося життя Заслуженого журналіста України та відомого теребовлянця Олега Снітовського. Його відхід у Вічність залишив слід у серцях багатьох, хто знав його особисто або через його численні роботи в журналістиці.
Про втрату повідомила донька журналіста Ярина Ясній:
«Сьогодні у Вічність відійшов Тато Олег Снітовський.
Ми з мамою Галина Снітовська і сестрою Oksana Snitovska були поруч біля нього в Його останні дні та останню хвилину.
Немає слів, щоб передати весь біль та тугу наших душ та сердець.
Дякуємо Богу за те, що дав можливість Татові побачитись і попрощатись з усіма Його внуками та старшим братом Снітовський Йосип.
Дякуємо Господу, що звільнив Тата від страждань і забрав Його до себе в таке Велике свято. Молимось про Царство Небесне для нашого Тата, Чоловіка, Брата, Дідуся і Зятя.
Про чин похорону напишу пізніше».
Освіта та початок кар’єри
Олег Снітовський народився у Теребовлянському районі Тернопільської області. У 1977 році закінчив Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, де здобув освіту на факультеті журналістики. Додатково навчався в Інституті політології та соціального управління (1987–1989).
Його професійний шлях розпочався з роботи вчителем у селі Кровинка. Згодом він почав працювати у сфері радіо та телебачення. У липні 1977 року обійняв посаду кореспондента-організатора на Теребовлянському районному радіо. Протягом своєї кар’єри стажувався у Всесоюзному інституті підвищення кваліфікації працівників радіо і телебачення.
Журналістська діяльність
Олег Снітовський працював у Тернопільському облдержтелерадіокомітеті, де з 1983 до 1987 року обіймав посаду завідувача відділу випуску та програм. Його творчість вирізнялася особливою увагою до історико-природоохоронної тематики. Автор серії радіопрограм «Рідний край» та «Моя Вітчизна, земля моя», він висвітлював культурну спадщину України, її природу та традиції.
У 1991 році став власним кореспондентом інформаційного агентства «Укрінформ» у Тернопільській області. Його журналістські матеріали охоплювали різні куточки світу: Європу, Середню Азію, Африку.
Творчі досягнення
Особливу популярність здобула телепрограма «Мандрівник», понад 100 випусків якої вийшли в ефір. Деякі з них отримали відзнаки на міжнародних телефестивалях туристичних фільмів, зокрема «Вітер мандрів» та «Ми — молоді».
Крім роботи в медіа, Олег Снітовський співпрацював з телеканалами ICTV та НТН, вів сторінку про Україну в газеті «Українське слово» (США). Він також упорядкував книги авторів із української діаспори в Австралії та Канаді.
Його діяльність стала важливою частиною розвитку української журналістики, а спадок залишив глибокий слід у культурному просторі країни.
Вічна пам’ять колезі!
Читайте також: У Тернополі презентували збірку поезій Юрія Матевощука.
Обговорення