Процес передачі землі, від користування якою відмовляється ТНЕУ, для передачі її учасникам АТО – має бути максимально прозорим.
На цьомунаголосив Голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час зустрічі з керівниками громадських об’єднань учасників АТО.
«В проектному інституті мають розробити проектування території, яке дасть можливість виділити земельні ділянки поблизу міста Тернополя додатково для близько 900 учасників АТО. Важливим є те, що ми ведемо мову про жителів Тернопільської області, і не обмежуємося тільки тернополянами. Прийом заяв буде здійснюватися у Центрі підтримки армії, який розташований у фойє ОДА», – зазначив Степан Барна.
За його словами, справедливо буде, щоб в даній ситуації в першу чергу ділянками були забезпечені викладачі та студенти ТНЕУ, які мають статус учасника АТО. А також ті жителі області, хто під час виконання бойових завдань отримав поранення. Водночас Голова ОДА зауважив, що претендувати на ділянки зможуть і члени добровольчих батальйонів.
Степан Барна дав доручення створити робочу групу, яка напрацює найбільш оптимальний варіант розподілу земельних ділянок, враховуючи інтереси учасників АТО. При цьому він підкреслив, що до її складу в обов’язковому порядку мають входити представники громадських організацій та спілок АТО, військкомату, а на зустрічі запрошуватися ЗМІ. «Найголовніше – це убезпечити зловживання та маніпуляції, адже питання землі завжди є гострими. Тому я наполягаю на максимальній прозорості та публічності процесу», – наголосив Голова ОДА.
Нагадаємо, 24 листопада в ОДА був підписаний відповідний Меморандум, в рамках якого ТНЕУ відмовляється від користування 84 га землі, яка в подальшому буде передана у приватну власність учасників АТО. За даними ГУ Держгеокадастру в Тернопільській області дана ділянка перебуває у державній формі власності. Загалом у листопаді 2016 року в Тернопільській області зарезервовано більше 5 тис га землі, яка може бути виділена учасникам АТО для будівництва та обслуговування житлових будинків, ведення індивідуального садівництва та особистого селянського господарства.
Обговорення