Заклади профтехосвіти мають фінансуватися з державного бюджету. В іншому випадку їх потрібно передати у комунальну власність. Врегулювати ці питання вимагає фракція «Об’єднання «Самопоміч» у Тернопільській обласній раді.
Депутати підготували звернення до перших осіб держави з вимогою терміново вирішити питання повноцінної діяльності закладів професійно-технічної освіти: або продовжити фінансування з державного бюджету, або передати у комунальну власність. Його винесуть на розгляд сесії, яка відбудеться 24 листопада.
– З 2016 року фінансування професійної освіти здійснюється за рахунок обласних бюджетів та міст обласного значення, що не відповідає Конституції України та негативно впливає на бюджети розвитку місцевого самоврядування. Створення об’єднаних територіальних громад призводить до штучного поділу на «своїх» та «чужих» дітей, виставляння «рахунків» за надання освітніх послуг. рім того відбувається щорічне, невпинне скорочення, так званого, регіонального замовлення, яке і так відбувається за сумнівною методикою. Ми розуміємо, що заклади професійної освіти, крім освітніх послуг виконують ще й певну соціальну функцію – учнями стають в переважній більшості діти з малозабезпечених верств населення. Із запровадженням ЗНО констатуємо «прірву» між рівнем знань випускників загальноосвітніх навчальних закладів міської та сільської місцевості, – зазначає заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа.
Законом передбачено, що Кабінет Міністрів України має забезпечити передачу з державної власності у комунальну власність відповідних установ, закладів та організацій. До цього часу у Тернопільській області не передано жодного об’єкту! Така халатність призводить до кримінального переслідування директорів профтехосвіти за «незаконний» обробіток землі, яка знаходиться у їх користуванні, оскільки процедура оренди чи спільного використання на стільки забюротизована, що отримати дозвіл неможливо!
Крім того жодним законом, постановою, указом не передбачено участі представників органів місцевого самоврядування у прийнятті рішень щодо функціонування професійно-технічної освіти, крім виділення коштів з місцевого бюджету.
– Ми також протестуємо проти анонсованої у проекті закону України «Про
Державнний бюджет України на 2018 рік» (стаття 24) передачі вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, на фінансове забезпечення з місцевих бюджетів. Вимагаємо на держаному рівні в терміновому порядку вирішити ці питання. Зазначаємо, що заклади державної форми власності мають фінансуватися з державного бюджету, – йдеться у зверненні.
Обговорення