Вступна кампанія в Україні завершується сьогодні, 31 липня. У вишах Тернопільщини розповіли, скільки заяв подали абітурієнти та які особливості цьогорічної кампанії.
У Тернопільському національному медичному університеті імені Івана Горбачевського заяви на вступ подали 4 тисячі абітурієнтів. Про це розповів відповідальний секретар приймальної комісії Ігор Драч.
За його словами, в університеті цього року є 1700 місць для вступників. З них 380 — на бюджетній основі.
“Кількість заяв майже така ж, як і минулого року, є попит на спеціальності “медицина” і “стоматологія”. Більше заяв надійшло на спеціальність “терапія та реабілітація” — 650, тоді як торік було 500. Менше заяв — на спеціальність “фармація, промислова фармація”, тому що збільшили прохідний бал до 150. Родзинкою цього року є те, що в Тернопільському медичному університеті відкрили спеціальність “протезування-ортезування”, там буде 10 бюджетних місць”.
Також Ігор Драч розповів, що ті, хто не встигли подати документи на вступ, можуть це зробити у вересні та жовтні, але вони навчатимуться тільки на контрактній основі.
“У нас буде додатковий період подачі заяв. Він складатиметься з двох етапів: друга середина вересня та початок жовтня”.
Відповідальний секретар приймальної комісії Західноукраїнського національного університету Антон Шевчук розповів, що до них надійшло близько 7 з половиною тисяч заяв від абітурієнтів, які вступають на 1 курс, і ще 1500 заяв від тих, хто вступає на другий курс після закінчення коледжів. Це приблизно така ж кількість, як і минулого року.
“Більше заяв цього року надійшло на спеціальності “психологія” та “філологія” — освітня програма “Бізнес, комунікації та переклад”. Особливістю цьогорічної кампанії у нас є те, що вступають абітурієнти на нові спеціальності: освітня програма “Архітектура та містобудування” та освітня програма “Національна безпека”, але точної кількості заяв поки що не знаємо”.
Антон Шевчук каже, абітурієнти, які не встигли подати заяв до завершення вступної кампанії, зможуть ще подати заяви на вступ на навчання за контрактом у серпні, вересні та жовтні.
До Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка абітурієнти подали понад 4 тисячі заяв. Це приблизно стільки ж, як торік. Про це розповів відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Древніцький.
За його словами, загалом цього року в університеті є 3390 місць для вступників на бакалавра, з них для випускників коледжу на бюджетній основі є 179 місць на денній формі навчання і 74 на заочній. Для випускників шкіл — на бюджетній основі є 680 місць на денну форму навчання і на заочну — 67.
“Суттєвої різниці кількості заяв, порівняно з минулим роком, немає, лише на кілька відсотків менше. Традиційно найбільше обирають для навчання освітню програму “Англійсько-український переклад” за спеціальністю “філологія”, друга за популярністю — “психологія”. Упродовж останніх декілька років залишаються популярними “середня освіта (англійська мова та зарубіжна література)”, освітня програма “Логістика та англійська мова”, “початкова освіта” і “середня освіта (історія)”. Є у нас заяви від абітурієнтів на нову спеціальність — освітня програма “Smart grid технології в енергетиці”. За вчора, 30 липня, надійшло 9 заяв на цю спеціальність, і сьогодні ще надходять заяви”.
Юрій Древніцький розповів, що додатковий період подання заяв на вступ до університету буде у вересні. Тоді можна буде подати заяви на навчання тільки на контрактній основі.
До Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя подали 5 тисяч заяв. Це приблизно стільки, як і минулого року, — розповів відповідальний секретар приймальної комісії Роман Лещук.
“Найбільшою популярністю цього року, як і в попередні, користуються 6 спеціальностей дванадцятої галузі — “інформаційні технології”. Також є попит на спеціальності “електротехніка”, “будівницто”, “психологія”, “харчові технології”. Всього в університету є 32 спеціальності й на усі надійшло достатньо заяв. Загалом у нас ліцензія на приблизно 3 тисячі місць для охочих вступити на бакалаврат. Маємо обсяг державного замовлення для випускників шкіл — 476 і для випускників коледжів — 300 місць”.
Додатковий період подання заяв на вступ до цього університет, каже Роман Лещук, буде у вересні. Ті, хто подадуть у цей час заяви, зможуть навчатися за контрактом.
Прийом заяв на вступ до вищих навчальних закладів завершується 31 липня о 18 годині.
Обговорення