Запах квітів улюбленої медоносної рослини бджіл – липи вже можна відчути на вулицях Тернополя.
Хоч до липня – половина місяця, дерева вже рясно розквітли на вулицях міста. Запах липових квітів, який відчутний ще здалеку, не сплутати із жодним іншим. А розкішні пахощі притягують під затінок лип ласих до меду комах і навіть людей, які знають про лікарські властивості жовто-зелених квітів.
А квіти липи справді лікувальні – мають протизапальну, жарознижувальну, потогінну, відхаркувальну, діуретичну, болезаспокійливу дію. Володіють помірними бактерицидними, секретоліптичними, протисудомними і седативними властивостями, маєютьлегкий жовчогінний та спазмолітичний ефект. Сприяють виведенню токсинів і метаболітів. Цікаво відзначити, що прийом настою липи у здорових людей не викликає посилення потовиділення.
Основні корисні і лікувальні властивості липи: затримувати початок запального процесу, захищати здорові тканини від запалення та знімати його. Також липа має антисептичні, потогінні, відхаркувальні, жарознижувальні властивості. Сприяє процесу регенерації, виводить з організму хлорид натрію, знімає спазм, знижує артеріальний тиск, прискорює виведення сечі та жовчі, покращує діяльність залоз внутрішньої секреції, забезпечує седативний, обволікаючий і пом’якшувальний ефект.
Квітки липи застосовують при кашлі та бронхіті, застуді, ГРЗ, грипі, запаленнях верхніх дихальних шляхів. Рекомендується липа при спазмах кишківника та шлунка, гастриті, пієлонефриті, циститі, кольках, пов’язаних з каменями в нирках і жовчному міхурі. Також застосовується при ревматизмі, захворюваннях суглобів, геморої, опіках, виразках, невралгії, невриті, клімактеричному синдромі, судинних та гіпертонічних кризах.
Обговорення