Під час перевезення товару зза кордон виконується обов’язкова процедура проходження митниці. Після її виконання товар легалізується, і його можна реалізовувати на законних підставах. Для полегшення проходження процедури варто скористатися пропозиціями фахівців, що пропонують послуги розмитнення.
Якщо ж вам необхідна детальна інформація, як насправді максимально заощадити кошти на митниці, приклади необхідних документів, основні помилки що допускають відправники при відправці товару за кордон, то ми рекомендуємо прочитати цю детальну інструкцію з замитненя.
Особливості
Процедура оформлення вантажів на митниці передбачає виконання кількох етапів. Першим і найбільш важливим з них є внесення даних про товар у декларацію. Зробити це може сам господар, або його довірена особа – митний брокер, який також бере на себе і виконання інших завдань.
Декларація може бути заповнена в письмовому вигляді або на сайті органу. У ній необхідно вказати всі особливості вантажу, що перевозиться через кордон.
Якщо дані, зазначені в цьому документі, не відповідатимуть параметрам вантажу, то вся партія відправляється на склад тимчасового зберігання до виправлення виявлених невідповідностей. Також товар може бути конфіскований, якщо він не буде задекларований або є забороненим до провезення.
Важливим завданням під час заповнення документів є визначення, до якої товарної номенклатури належить вантаж.
Ще одним важливим етапом є звірка вантажу, що перевозиться, з даними, внесеними в декларацію. У разі якщо у співробітника є сумніви в достовірності наданих даних, може здійснюватися розтин упаковки товару або його повне вивантаження. У певних випадках може застосовуватися спеціальна техніка, що просвічує порожнини транспорту, товару.
Обов’язковий момент митного оформлення при імпорті – сплата мит. Їх розмір залежить від присудженого коду ТН ЗЕД, кількості товару. Після здійснення оплати власник вантажу надає квитанцію співробітникам митниці. Також від перевізника можуть вимагати й інші платежі – ПДВ, акциз, митний збір. При замитненні (експорті) ніяких платежів не має.
Терміни Замитнення
Процес митного оформлення строго регламентується відповідним кодексом. Згідно з ним, митне оформлення необхідно завершити протягом 4 годин, з моменту надання необхідного пакета документів. Але в деяких випадках можливе і продовження цього терміну, наприклад, якщо вирішено провести додаткову експертизу. У цьому разі вантаж може бути відправлений на тимчасове зберігання (від 2 до 6 місяців, за наявності письмової заяви перевізника).
Для деяких категорій вантажів передбачено оформлення в спрощеному порядку, і для них ця процедура не може перевищувати 3 днів. До них належить вантаж, призначений для МО і МНС, експрес-вантажі та швидкопсувні товари, тварини.
Документи для проходження митниці
Щоб дозвіл на ввезення або вивезення вантажу було видано, його власнику необхідно підготувати певний пакет документів. Якщо ви хочете подивитись приклади та знати точний перелікдокументів , які портібні при експорті (замитненні) радимо перейти на офіційний сайт . Це реєстраційні документи, статут організації, яка і здійснює перевезення вантажу. Відправнику потрібно надати договір, укладений з одержувачем товару. До нього мають додаватися накладні, рахунки-фактури, сертифікати, страховка. Якщо послуги розмитнення будуть виконуватися брокером, то на нього також слід оформити довіреність.
Джерело наданої інформації офіційний сайт з митного оформлення:
https://tamognia-prosto.com.ua/
Первинна консультація митного брокера за телефоном 097-257-66-60 багатоканальний
чи у нас в офісі :
м. Київ, вул. Григоренка 39б оф 40.
м. Городок, вул. Львівська 659а, оф 17
м. Тернопіль, вул. Текстильна 28А, оф. 3
пункт пропуску Ягодин, с. Старовойтове, вул. Прикордонників
Обговорення