Апеляційний суд визнав інвестиційну угоду, щодо будівництва торгового комплексу біля залізничного вокзалу, незаконною. «Нелегальний новобуд демонтують» – сказали окремі громадські активісти. «Ага, вже…», схоже, подумав хтось в міській раді, пише “20 хвилин”.
«22 січня 2014 року Тернопільська міська рада уклала договір на будівництво торгового комплексу з ПП «Околиця Тернопіль» на вул.Богдана Хмельницького. Ділянка 0,03 га, на якій мала вестись забудова, перебуває у постійному користуванні КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення». Тому юридично саме КП виступало замовником будівництва, а ПП «Околиця Тернопіль» – інвестором, якому після завершення проекту передавався у власність торговий комплекс. Прокурор звернувся з позовом про розірвання цього договору, оскільки розцінює його як удаваний, що має на меті приховати договір оренди земельної ділянки. Відтак наслідком угоди є отримання фірмою-інвестором «Околиця Тернопіль» у власність об’єкта будівництва та в подальшому перехід права на землю, тоді як чинне законодавство не передбачає отримання суб’єктами господарювання безоплатно у користування земельної ділянки для підприємницької діяльності. У квітні цього року прокуратура програла позов у Господарському суді Тернопільської області. Проте апеляційний суд позов прокуратури задовольнив. Суд виходив з того, що вищезгадана земельна ділянка є комунальною власністю, перебуває у постійному користуванні КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» і тільки воно має право на її забудову. Однак фактично по спірному договору, функції замовника передано ПП «Околиця Тернопіль», яке отримає у власність торговий комплекс на землі комунальної власності. Як переможець інвестконкурсу фірма мала викупити ділянку під будівництво або взяти в оренду, але цього не зробила. Тому спірний інвестдоговір спрямований тільки на набуття приватним підприємством «Околиця Тернопіль» права на будівництво і отримання у власність торгового комплексу, а для Тернопільської міськради і КП як користувача землі жодних результатів не передбачає. Відтак Львівський апеляційний господарський суд визнав інвестиційний договір недійсним з моменту його укладення. Власниками фірми «Околиця Тернопіль» є Роман Семерко, Андрій Матвіїв і Марія Ярема. Також Семерко контролює ПП «Привокзальний майдан», яке орендує сусідні ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.» – написав ресурс Наші Гроші.
Здавалося б варіантів «вельнути» у забудівника, комунальників, влади не багато. Максимум – оскарження рішення апеляційного суду в вищій інстанції. Та юристи міської ради, схоже, свої зарплати (офіційні і не надто – авт.) вміють відпрацьовувати. Нашій редакції, з достовірних джерел, стало відомо, що міська рада підготувала іншу інвестиційну угоду для цієї ж ділянки, з тими ж дійовими особами, але іншим формулюванням. Її планують зареєструвати (інвестиційні угоди підлягають державній реєстрації) завтра, 3 листопада. Таким чином рішення апеляційного суду не актуальне, тому що сама угода не актуальна. Є ж нова угода. В таку гру, певне, можна бавитися до “посиніння”…. Завтра ми з’ясуємо чи існує така угода та поцікавимось її змістом.
Варто нагадати що й саме виділення землі міською владою під будову, як і забудова,суперечать логіці і містобудівній документаціїх. Адже згідно з діючим Генпланом (справжжнім, а не тим сфальшованим, який на сайті міської ради – авт) ділянка біля вокзалу – зелена зона. Крім того така будова перечить архітектурним, містобудівним та природоохоронним нормам, як довели міські екологи та архітектори. Але, в Тернополі можливе все!
До слова, чи з’явилась нова угода, ми поцікавились сьогодні, 3 листопада, у речниці міського голови Катерини Калуш. Вона існування такої заперечує. Мовляв, це – повна нісенітниця. Офіційну відповідь пообіцяла надати дещо пізніше, однак поки що відповіді не надіслала,а на телефонні дзвінки не відповідає.
Обговорення