Правоохоронні органи мають право під час карантину здійснювати рейди і перевіряти дотримання вимог уряду. За порушення умов карантину передбачено покарання від штрафів до кримінальної відповідальності, наголосив радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.
«Порушників притягуватимуть до відповідальності. Йдеться, звісно, про посадових осіб або відповідальних за суб’єкти господарської діяльності», – каже Варченко.
Наприклад, тритижневий карантин у закладах освіти: стаття 325 Кримінального кодексу про порушення санітарних правил щодо запобігання інфекційним захворюванням передбачає штраф або обмеження волі до 3-х років. А якщо це призвело до тяжких наслідків, порушення карається позбавленням волі терміном до 8-ми років.
«Є стаття 137, яка встановлює відповідальність і обов’язки громадян щодо охорони життя і здоров’я дітей. Там так само санкції від великих штрафів до п’яти років ув’язнення», – зазначив Іван Варченко.
Нагадаємо, з 12 березня до 3 квітня в Україні введено карантин через коронавірус.
Також через коронавірус Україна закрила 170 пропускних пунктів на кордоні і припинила авіасполучення з Італією, де кількість хворих зростає надшвидкими темпами. Зокрема, з вечора 12 березня закриті деякі пішохідні та автомобільні пункти пропуску на кордонах з країнами Євросоюзу.
Обговорення