За вбивство товариша 27-річному чоловікові Чортківський районний суд призначив покарання у вісім років позбавлення волі. Після апеляції рішення було змінено на користь обвинуваченого: строк зменшили до двох років.
Трагедія сталася торік у квітні. Той день обвинувачений із товаришем поїхали у селище Дружба, що неподалік Теребовлі. Там зустріли односельця, і той запросив посидіти у кафе. Коли скінчилися гроші, нарешті надумали вертатися додому. Але, приїхавши у своє село, чоловіки вирішили продовжити чаркування. Обвинувачений запропонував йти до нього. Відтак знову сіли пити. Повідомили у СЗГ УМВС в Тернопільській області.
Під вечір у кімнаті стало прохолодно, тож господар запалив пічку. Це чомусь не сподобалось товаришеві. Розгорівся конфлікт під час якого гість вдарив друга дитинства кулаком у груди, потім – у щелепу, далі схопив залізний совок, що лежав неподалік та декілька разів вдарив лежачого по обличчю.
Поки кривдник готувався нанести черговий удар, обвинувачений потягнувся до ножа, що лежав на столі. Вже за мить його опонент похитнувся, миттєво зблід і впав на підлогу.
Як згодом встановила судова медекспертиза, потерпілому було заподіяно проникаюче ножове поранення живота з ушкодженнями печінка, правої нирки та кровоносних судин. Це спричинило масивну внутрішньою кровотечею та призвело до миттєвої смерті.
На досудовому слідстві у суді першої інстанції в Чорткові обвинувачений не втомлювався повторювати, що за ніж схопився, захищаючись. Вбивати товариша не хотів.
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Тернопільської області, розглянувши скаргу засудженого, змінила вирок Чортківського районного суду та перекваліфікувала його дії з ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України на ст. 118 (умисне вбивство, вчинене при перевищенні меж необхідної оборони) КК України та призначила остаточну міру покарання – 2 роки позбавлення волі.
Варто зазначити, що не так часто суд вищої інстанції кардинально змінює обвинувачення (тим більше, в одному з найтяжчих злочинів – убивстві) й вчетверо зменшує термін ув’язнення.
Обговорення