Європейський Союз вирішив утримати 1,5 млрд євро з пакета допомоги Україні обсягом 4,5 млрд євро через невідповідність стандартам належного врядування. Про це повідомляє New York Times із посиланням на Європейську комісію.
Пише УНІАН.
Фінансування, яке не може бути використане для військових закупівель, залежить від виконання Україною певних контрольних показників. За словами представника Єврокомісії Гійома Мерсьє, у червні Україна подала запит на виділення коштів, але не виконала три з 16 вимог, зокрема не призначила суддів до спеціалізованого антикорупційного суду. Рішення про скорочення не є остаточним, і кошти можуть бути розблоковані після виконання умов.
Цей крок свідчить про зростання критики з боку ЄС щодо внутрішньої політики України, зокрема у сфері боротьби з корупцією. Американський експерт Джеймс Вассерстром зазначив, що серед донорів зростає невдоволення діями президента Володимира Зеленського. Напруженість посилилася через конфлікти між адміністрацією президента та антикорупційними органами – НАБУ і САП, які розслідують справи високопосадовців.
Особливу увагу привертає відмова уряду призначити Олександра Цивінського, обраного незалежною комісією, на посаду глави відділу боротьби з фінансовими злочинами Бюро економічної безпеки. Ця вакансія є однією з умов МВФ для продовження програми допомоги на 15,6 млрд доларів.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у розмові із Зеленським висловив занепокоєння щодо тиску на антикорупційні відомства. Водночас Зеленський звертається до європейських лідерів, зокрема Урсули фон дер Ляєн, Марка Рютте та Еммануеля Макрона, з проханням про додаткову фінансову підтримку для підвищення зарплат військовим, щоб вирішити проблему дефіциту новобранців.
«Це не просто допомога, а інвестиція у спільну безпеку», – наголосив президент.