В умовах сучасності англійську мову вже не можна назвати серйозною перевагою. Тепер це більше необхідність для комфортної взаємодії з навколишнім світом. Наприклад, в українській столиці стало непросто знайти роботодавця, чиєю обов’язковою умовою не є знання англійської мови. Якщо вільно говорити хоча б на середньому рівні все ще не вдається, є сенс знайти можливість для відвідування школи англійської. Але сьогодні вибір їх просто величезний, тож які курси англійської вибрати? Школа English-prime готова допомогти розібратися з тим, якими якостями повинна володіти хороша англомовна школа для того, щоб не довелося потім шукати іншу.
Як складаються рейтинги шкіл іноземної мови?
Ключовий критерій того, яку школу англійської мови вибрати – відгуки студентів, які вже скористалися її послугами. У процесі складання рейтингів до уваги беруться тільки ті відгуки, які були залишені реальними студентами тієї чи іншої англомовної школи.
Також можна виділити серед основних критеріїв і вибір курсів. Це можуть бути цілком загальні курси для дорослих, професійні вузькоспеціалізовані або підготовчі (наприклад, для складання міжнародних іспитів).
Ще один важливий пункт – розклад занять. Вітається, якщо учням пропонується гнучкий графік з можливістю проведення занять і в будні, і в вихідні дні.
Що досвідченіший викладач, то краща школа. Тож цей фактор має стати вирішальним при виборі закладу. Вчитель зобов’язаний створити доброзичливу та приємну атмосферу, надихати продовжувати навчання. В справжнього професіонала мають бути дипломи з вузів або сертифікати з відповідних освітніх центрів.
Безкоштовне заняття – ще один важливий момент. Прийнявши тверде рішення зайнятися вивченням англійської з викладачем, важливо звертати увагу насамперед на ті школи, де перший урок надається безкоштовно. Так буде легше відвідати кілька шкіл і зробити остаточний вибір.
На що ще звернути увагу під час вибору?
Перелічені раніше критерії є основою того, як вибрати школу англійської мови. Але водночас не слід забувати про важливі деталі, без яких навчання не буде приносити належного задоволення, а отже буде не таким ефективним:
- Час проведення занять. Уроки можуть проводитися, наприклад, вдень або ввечері. Не зайвим буде уточнити, чи можна вибрати відповідний для себе час. Адаптивний графік дає можливість відвідувати уроки в будь-який день і час, відповідно до свого власного розкладу. Тобто, студенту не обов’язково перебувати в конкретній групі.
- Додаткові матеріали. Щоб правильно спланувати бюджет, є сенс заздалегідь уточнити, чи потрібно докуповувати якісь підручники або щось іще.
- Кількість осіб у групі. Найкомфортніший варіант – 8-10 осіб. Але бувають групи, де кількість може доходити й до 15. Для декого це не найкращий вибір, адже немає гарантії, що викладач зможе приділити кожному студенту достатньо уваги.
- Наявність бонусів. Крім стандартних занять школи можуть пропонувати також відвідування розмовних клубів, інтерактивних платформ або ж додаткових занять, зі знижкою або безкоштовно.
- Пропуск заняття. Усі уроки в школах платні. Але обставини можуть бути різними, тож рано чи пізно може настати момент, коли один урок або навіть кілька будуть пропущені. Що буде в такому разі? Їх можна перенести, відпрацювати з іншою групою або ж вони просто “згорять” і гроші за них будуть втрачені? Цю інформацію варто уточнити заздалегідь.
- Мова викладання. Учитель може вести заняття різними способами. Наприклад, тільки російською/українською, тільки англійською або ж комбіновано: початкові рівні рідною мовою, а вищі – англійською.
Як досягти високих результатів в англомовній школі?
Важливо розуміти, що школа англійської мови не є панацеєю – ще не гарантує, що студент точно розмовлятиме іноземною на рівні носія після закінчення курсу. Зрозуміло, багато залежить від того, як правильно вибрати курси англійської. Прекрасно, якщо заняття проходять у комплексі. Тобто, увага має приділятися не тільки вивченню правил або тільки поліпшенню вимови.
Але також дуже багато залежить і від самого студента:
- Самостійні заняття у вигляді прослуховування англомовних пісень або перегляду фільмів мовою оригіналу, нехай навіть із субтитрами, а також регулярна робота над вимовою стануть ідеальним доповненням до основних уроків.
- Для успішного проходження занять потрібно поставити перед собою чітку мету, яка зрештою стане тим паливом, що підтримуватиме вогонь мотивації на належному рівні.
- Нарешті, у заняттях важлива дисципліна та регулярність – не можна дозволяти собі часто пропускати уроки, особливо без поважних причин. Потрібно також завжди виконувати домашні завдання, приділяти час уже пройденому матеріалу.
Тільки такий підхід принесе вражаючі плоди та дозволить швидше досягти намічених висот.
Обговорення