Мабуть, кожен тернополянин проходячи риком вже звертав увагу на велику, червону полуницю, яка лежить на прилавках. Вона немовби вабить покупців своїм запахом та красою, адже всі як одна великі та соковиті. Проте, тернополяни не поспішають її купувати. Мовляв, у ній багато нітратів, та й ціна трохи «кусається». Повідомляє Про те.
«Я намагаюся в початок сезону не купувати, бо багато хімії. Зачекаю, поки дозріє своя на городі. То своє. А травитися хімією – не варто.» «Трохи дорогувато ще. Бо не час. Та й вона не відповідає тій ціні. То не домашня. Не рахую, що варто її їсти. «Я не можу ще купити, бо не маю за що. Ще немає сезону, тому дорожча. А як піде повним ходом – то буде дешевша.» «Ну, як? Дорого. Люди бояться хімії, але беруть. І я теж беру.»
Суд визнав, що Микола Гута підробляв підписи своїх пайовиків (Фото)
Втім, завідуюча лабораторії ветсанекспертизи нового ринку Наталія Білецька каже: продукцію, яку завозять на ринок перевіряють.
«Взагалі у всіх ягодах і фруктах є вміст нітратів, тільки залежить від кількості і від виду продукції. Наприклад, вміст нітратів в межах норми до 60 млг на кг. Спеціалісти відбирають зразок продукції від партії, що поступила на ринок. Наприклад, приїхала машина, спеціалісти беруть на пробу і все досліджуємо в лабораторії. Після чого виписуємо експертний висновок, що вони якісні і їх можна споживати. Там вписується вид продукції, кількість і вміст нітратів. Але є така несанкціонована торгівля перед ринком – ми її не досліджуємо – тільки на ринку. Наприклад, полуниця має бути суха, без пошкоджень, без під гниття. І на око покупець може зорієнтуватися чи вона свіжа. Але експертну довідку все одно краще вимагати», зазначає Наталія Білецька.
Придбати полуницю можна від 60 до 90 гривень за кілограм. Привозять її з Одещини та Закарпаття. Через кілька тижнів ягоди дозріють вже й у нашій області. Тоді ціна знизиться.
Обговорення