Ми часто чуємо слово “інклюзія”, але здивуємось, якщо дізнаємось, що інклюзія — без перебільшень, для всіх нас. Зручні ліфти та пандуси, пішохідні переходи із звуковими світлофорами, вказівники, які дозволяють швидко орієнтуватися у місті — це все про інклюзію. Вона не створює умови одним за рахунок інших, а збільшує участь усіх громадян у соціальному житті, незалежно від можливостей.
В приміщенні Тернопільської міської ЦБС відбувся тренінг на тему «Інклюзивна бібліотека: простір, послуги, комунікація», яку у рамках підписання Меморандуму про співпрацю організували Інклюзивно-ресурсний центр ТНПУ ім. В.Гнатюка та ГО Центр громадського моніторингу та аналітики» в рамках проекту
«Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі. Захід проводився для працівників бібліотек, щоби розповісти про можливості інклюзивної бібліотеки.
У ході навчання бібліотекарі складали SWOT-аналіз, визначаючи сильні та слабкі
сторони книгозбірні. Розповіли про перспективи та загрози, які стоять перед ними.
Цікавим був блок «Етикет взаємодії», де ілюструючи реальними прикладами, лекторка Зоряна Удич ознайомила учасників як правильно називати людей з інвалідністю, спілкуватись із ними, пропонувати допомогу.
Звернули у тренінгу і на поняття універсального дизайну, його принципи, ознаки
інклюзивної бібліотеки, а саме її відкритість та доступність, володіння працівниками
бібліотечних закладів різними навиками комунікації, проведенні у ній спеціальних
програм та заходів для різних відвідувачів.
Обговорення