Цей політик один із перших в Україні заявив, що братиме участь у президентських виборах-2019. Але, на відміну від інших майбутніх кандидатів, він не обіцяє виборцям зниження тарифів, підвищення зарплат і завершення війни за три дні. Натомість у кожному місті говорить з мешканцями про майбутнє України та необхідність перезаснування держави.
Сьогодні сотні тернополян прийшли в Український Дім «Перемога», щоб поспілкуватися з майбутнім кандидатом у Президенти Романом Безсмертним. У Тернополі відомий український політик традиційно, як для себе, провів зустріч-дискусію «Якої ми хочемо України». За словами Безсмертного, він обрав формат дискусії, бо на таких зустрічах більше слухає, ніж говорить сам.
Мета Безсмертного – побудова держави, головним пріоритетом якої є людина. Головне, на його думку, забезпечити право людини працювати, заробляти, жити благополучно. Саме на людину повинні працювати всі державні механізми та інститути, і відштовхуючись від інтересів простого українця вони й мають бути створені.
Роман Безсмертний за основу своєї майбутньої президентської програми планує взяти думки та ідеї українців, почуті в ході дискусій «Якої ми хочемо України». Втім, все має починатися з постановки правильного «діагнозу».
«Діагноз всюди один – це розрив між державою і суспільством. Вони існують окремо. Суспільство уже давно переросло державу у своєму розвитку. Воно активне і прогресивне. Держава – законсервована і зосереджена на собі. Лагодити і реформувати тут нічого неможливо, необхідно перезасновувати державу. Будувати з нуля», – вважає Безсмертний.
Під час зустрічі з тернополянами політик наголосив на проблемах соціальних та економічних, які потребують нагального вирішення, і вкотре розповів, чому вирішив піти у Президенти: «До рішення піти у Президенти мене спонукали кволість та бездіяльність не тільки керівництва держави, а й владних інститутів загалом. Сьогодні політикум не розуміє, як вирішити питання війни, втрати територій, формування боєздатної армії».
Кандидат прокоментував ситуацію із невиплатою заробітної плати медикам й освітянам. «Соціальне пригнічення людей змусило їх виступити і проти змін, і проти низької заробітної плати. Якщо медики й освітяни не об’єднаються у своєму баченні освіти й медицини, всі програють. Що відбулося? І першим, і другим без обговорення нав’язали певні ідеї. З одного боку, ми маємо малокомплектні школи в сільській місцевості і переповнені міські школи – з другого. З одного боку, ми маємо виїзд людей за межі України, з іншого – готуємо 70 відсотків фахівців з вищою освітою і тільки 30% – робітничих спеціальностей. В інших країнах – 70% – це прикладні робочі професії і тільки 30 % – вишівська підготовка. Ми пішли в «болонський» процес і заблукали там у «трьох соснах». Сьогодні про це уже ніхто не говорить. А, до речі, ми взяли на себе певні зобов’язання», – наголосив політик.
Роман Безсмертний також зазначив, що важливо: очистити освіту від зайвої бюрократії, інвестувати кошти в перепідготовку вчителів, орієнтуватися на те, щоб кількість шкіл відповідала територіальному устрою, розвивати, а не саботувати, опорні школи, й, водночас, підтримувати спеціалізовані школи, бо таким чином вирішується проблема нестачі робочих рук, суттєво збільшити фінансування, відновити матеріально-технічну базу професійно-технічної освіти.
За його словами є значні проблеми, які стосуються як організації, так і впровадження реформ: «У нас абсолютно окремо проходить процес децентралізації й реформування системи освіти й охорони здоров’я. Територіальні округи не співпадають з медичними та освітніми. Подальші несинхронні дії в цих напрямках – це катастрофа».
Говорив Безсмертний і про ціни та субсидії, а також виступив за введення воєнного стану в окремих регіонах країни. «Наступному Президенту України доведеться ввести воєнний стан на обмеженій території, як того вимагає закон. Тоді все, що там відбувається, набуде іншого змісту. Наші заручники в ОРДЛО отримають статус військовополонених. Стане чітко зрозуміло, хто несе відповідальність за гуманітарку, бо запрацюють міжнародні конвенції. Вся відповідальність буде покладена на окупанта», – зазначив він.
Тернополяни жваво обговорювали з політиком проблеми, які їх турбують, згадували і про Мінські домовленості, й про трагедію в Ічні, й про масову міграцію. У свою чергу, кандидат у Президенти подякував тернополянам за активність і бажання разом змінювати Україну на краще.
Довідково: Роман Безсмертний – політик, дипломат, один із авторів Конституції України 1996 року. Народний депутат кількох скликань, у 2005 р. – віце-прем’єр-міністр України. Працював послом у Білорусі. Був представником України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України у 2015-2016 рр. Безпартійний. 29 травня 2018 року заявив про намір брати участь у виборах Президента України. За його словами, він «втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти».