1. Що викликає облисіння?
2. Як заховати залисини у жінок та чоловіків?
2.1 Трихопігментація шкіри голови
2.2 Візуальне збільшення густини волосся
2.3 Стрижки, що додають об’єм
3. Професійні процедури для збільшення густини волосся
3.1 Апаратна методика для густини волосся МІЛТА head
3.2 Мезотерапія волосся
3.3 Вирівнювання ph баланс
Здорове і доглянуте волосся – запорука впевненості у собі. Як діяти, коли відображення у дзеркалі далеке від бажаного? Поговоримо про те, чому виникає облисіння, як його приховати, подолати, та як покращити ріст волосся.
Що викликає облисіння?
Алопеція – науковий термін, який ототожнюється з поняттям «облисіння». Проявляється алопеція по-різному. Це може бути посилене випадіння, зменшення об’єму біля коренів, стоншення волосини, зниження швидкості росту нового волосся.
Але не слід завчасно робити висновки. Випадіння волосяного покриву – це нормальний процес. Все залежить від того, скільки волосин ви втрачаєте щоденно. Якщо їх кількість коливається в межах 50-100 одиниць, приводу для переживань немає. У випадку, коли ця цифра вища, варто задуматись, чи не настав час звернутись до трихолога.
Відомо понад 600 причин, які можуть спровокувати випадіння волосся, але нерідко етіологію цього явища так і не вдається встановити.
В залежності від причин і загального вигляду початку облисіння розрізняють три його форми: андрогенетична, дифузійна і гніздова.
Розглянемо їх детальніше:
Андрогенетична алопеція виникає в тих випадках, коли схильність до випадання волосся «закладена» генетично. Зрозуміло, що не існує «гену облисіння», який людина може отримати у спадок, але існує генетична схильність до надмірної чутливості волосяних фолікулів. Саме чутливість волосяних фолікулів під дією гормону тестостерону призводить до дистрофії клітин, що і спричиняє перші залисини у чоловіків і жінок. Виглядає андрогенетична алопеція по-різному: зазвичай це залисини, які згодом збільшуються.
Дифузійне облисіння викликане збоєм у роботі організму. При такій формі фолікули не гинуть, а лише сповільнюють свій розвиток, тому з таким облисінням можна і треба боротись. При дифузійній формі проблеми волосся починає випадати одночасно по всій ширині волосяного покриву голови.
Гніздова форма облисіння – найрідкісніша, яку нерідко прирівнюють до аутоімунного захворювання. Її причиною може стати стрес, травма або інфекція. Проявляється вона у вигляді місцевого облисіння.
Тепер, підсумуємо. Що може стати причиною облисіння:
- Генетична схильність – облисіння «отримане у спадок», його можна лікувати або приховувати, в будь-якому випадку обов’язковий комплексний підхід до проблеми.
- Гормональні збої – коли гормональний фон зазнає сильних змін (це може бути вагітність, перехідний період, захворювання організму), це відображається на стані волосся. Воно випадає, стає тьмяним і ламким.
- Аутоімунні захворювання – в таких випадках через порушення роботи імунної системи, організм починає боротись «сам проти себе», що спричиняє різке випадіння волосся.
- Ендокринні хвороби – наприклад, цукровий діабет, порушення процесів метаболізму і обміну.
- Інфекції – будь-яка інфекція стрес для організму, і в той час, коли він всіма силами бореться проти захворювання, в нього не вистачає сил на підтримку здорового волосся.
- Онкологія – на жаль, злоякісні пухлини, а також їх лікування агресивними препаратами найчастіше призводить до повного облисіння.
- Неправильне харчування – для підтримки краси необхідно харчуватись правильно, споживати білки/вітаміни і мікроелементи у необхідних пропорціях.
- Тривалий прийом антибіотиків або антикоагулянтів також нерідко не кращим чином впливає на волосяний покрив, він стоншується.
- Шкідливі звички – і цигарки, і алкоголь не приносять організму користі. Позбутись їх обов’язково, якщо ви прагнете мати густе і здорове волосся.
- Погана екологія – проживаючи у великому місті, де максимально забруднене повітря і вода, ви незабаром помітите, як погіршився стан вашого волосся. В таких випадках відпустка і збалансоване харчування обов’язкові.
- Травми волосяного покриву/операції – наркоз, а також анестезія при травмах і операціях також надто сильно впливають на структуру волосся. Вони призводять до гибелі клітин, що свого часу віддзеркалюється на зовнішності.
- Недбале ставлення до волосся – якщо ви бажаєте зменшити випадіння і зупинити облисіння, потрібно відмовитись від постійного використання фену, тугих зачісок і надмірного використання косметичних засобів.
- Часте фарбування, а особливо, освітлення волосся, може призвести до стоншення пасм і згодом – до їх випадіння.
- Вікові зміни – на жаль, з віком волосся тоншає, сивіє і випадає.
- Сильний стрес також може бути причиною випадіння волосся. Зазвичай прояви стресу відображаються на волоссі через 2-3 місяці після пережитого. Облисіння в такому випадку може бути, як стрімке, так і часткове.
Якщо ви стали жертвою проблеми облисіння, варто пам’ятати: випадіння волосся – це лише симптом, але ще далеко не діагноз. Як зробити густе волосся – використати засоби проти випадіння, пройти медогляд і скористатись професійними процедурами.
Як заховати залисини у жінок та чоловіків?
Лікування облисіння нерідко займає багато часу. А поки ви шукаєте причину проблеми, можна спробувати замаскувати залисини, щоб не втратити впевненості у собі.
Зробити це можна з допомогою зачісок, стрижок або унікальної процедури трихопігментації шкіри голови.
Трихопігментація шкіри голови
Унікальна процедура, яка лише набуває популярності, і дозволяє приховати залисини і одночасно вплинути на відновлення росту волосся називається трихопігментацією.
Трихопігментація шкіри голови – що це таке? Це косметична процедура, мета якої мікропігментація шкірного покриву. Іншими словами, це малоінвазивна процедура, яка за допомогою мікропроколів шкіри голови створює ефект збільшення густини волосся.
Що представляє собою трихопігментація?
В процесі процедури майстер з допомогою необхідною техніки промальовує волосинки, що випали, створюючи тим самим 3D візуалізацію волосся. Щось схоже на тату? Ні, татуаж шкіри голови не дорівнює трихопігментації, – коментує кандидат медичних наук, лікар дерматолог, трихолог Мирослава Новосільська.
По-перше, через те, що для трихопігментації використовується унікальна фарба, призначена саме для волосяного покриву.
По-друге, трихопігментація частково втрачає свій вигляд після кількох років, і її можна поновити або виправити, в той час, як татуаж лишається на все життя, і на жаль, не завжди в кращому вигляді.
По-третє, трихопігментація дозволяє не лише замаскувати ділянки облисіння, вона також стимулює пробудження «сплячих» фолікулів, завдяки чому, частина волосся починає відростати.
Здійснюється трихопігментація за призначенням лікаря, що проводить лікування випадіння волосся, тобто трихолога за допомогою голок невеликого діаметру (до 0,25 мм) або ролеру. Прокол шкіри голови відбувається на 0,3-0,5 мм. Найчастіше використовують саме голку, але якщо площа трихопігментації завелика, використовують ролер. Також дві техніки можна комбінувати.
В яких випадках процедура стане у нагоді:
- Облисіння – андрогенетичне або гніздове.
- Недостатня густина, яку неможливо вилікувати.
- Протипоказання до пересадки волосся.
- Широкий проділ волосся.
- Нерівна лінія росту волосся.
Ще одне призначення трихопігментації – вирівняти лінію росту волосся.
Трихопігментація має тривалий ефект, проте досягти бажаного результату вийде не образу. Для початку потрібно пройти до 6-ти сеансів процедури, кожен з яких триває до 4-х годин.
Дана процедура має багато переваг, зокрема:
- Відсутність больових відчуттів – мікропрокол не завдає болю, але навіть якщо шкіра голови надто чутлива, можна використати місцеве знеболююче.
- Безпечність – протипоказань до процедури небагато, вона надійна і цілком безпечна для організму.
- Доступність – вартість процедури значно нижча, аніж пересадка волосся, тому дозволити її собі може кожен громадянин з середнім доходом.
В яких випадках робити трихопігментацію не варто: в період вагітності або лактації, при наявності онкології і діабету, вірусу герпесу, а також шкірних захворювань. Також варто уникати процедури під час запальних реакцій шкіри голови.
Перед процедурою потрібно виключити прийом ліків, що впливають на густину крові і обмежити споживання алкогольних напоїв.
Після процедури на протязі 10 днів необхідно слідкувати за чистотою оброблюваної ділянки, уникати відвідування соляріїв, басейнів, не мочити голову та не виконувати фізичних навантажень, щоб не збільшувати пітливість.
Візуальне збільшення густини волосся
Приховати залисини у чоловіків і жінок допоможуть правильні зачіски. Вони візуально збільшать густину волосся і покращать зовнішній вигляд.
Які зачіски варто використати чоловікам:
1. При залисинах на маківці слід змінити проділ на бічний, тоді облисіння частково вдасться приховати.
2. При залисинах на скронях можна використати зачіску «їжачок» – скуйовдити волосся на маківці, щоб приховати облисіння.
3. При загальному облисінні можна підняти волосся вгору, спробувати вкласти його на іншу сторону або вкласти гелем в потрібному напрямку.
Для жінок також можна знайти кілька варіантів:
1. Якщо волосся стало менше, і кінцівка дуже потоншала, можна використати накрутку при умові, що волосся довге. Але пам’ятайте, термозасоби краще відкласти на потім і використати бігуді.
2. Якщо корінь став тонким і проділ має залисини, варто зробити його непрямим – бічним або зигзагом.
3. Якщо волосся сильно випало і починається облисіння, треба збільшити об’єм, для цього можна висушити волосся вниз головою або трохи підняти його спеціальною фіксуючою пудрою.
Стрижки, що додають об’єм
У випадку облисіння, щоб підняти собі настрій і візуально покращити вигляд, рекомендовано підібрати вдалу стрижку. Для цього слід звернутись у професійний салон, де вам допоможуть майстри своєї справи, які знають, як збільшити об’єм волосся.
Які стрижки додадуть об’єму жінкам:
- Каре – рівний зріз ідеальний для того, щоб візуально зробити волосся товстішим і об’ємнішим. Підійде стрижка тим, хто має волосся хоча б до лінії плеча.
- Боб-каре – варіація каре, при якій маківка коротша за загальну довжину волосся. Така зачіска дуже додає об’єму при коренях, але підійде лише тим, хто має невелике обличчя і готовий до коротких зачісок.
- Градуйоване каре – різнорівневе каре, при якому рівні зрізу волосся різної довжини, що візуально додає об’єму і густини волоссю.
Головне при частковому облисінні пам’ятати: на довге волосся зріз має бути рівним, на коротке – каскад, жодних прямих ліній, і бажано зменшити широкий проділ, замінивши його асиметричним.
Для чоловіків також знайдеться кілька актуальних стрижок:
- Класичний кроп – ідеальна, перевірена часом зачіска, яка дозволяє приховати скроневі залисини. Підходить майже всім чоловікам.
- Армійська стрижка або під «0» – досить брутальна зачіска, на яку потрібно зважитись, якщо облисіння має яскраво-виражений характер. Підходить здебільшого чоловікам з правильною формою черепа.
- Їжачок – стрижка для тих, хто має густе волосся, але залисини на скронях і маківці. Візуально така зачіска додає об’єму і, як бонус, шарму.
Професійні процедури для збільшення густини волосся
Замаскувати залисини можливо, проте це не вирішить основної проблеми – випадіння волосся. Щоб змінити ситуацію, треба відмовитись від шкідливих звичок, змінити раціон харчування, зайнятись спортом, здійснити чек-ап організму. Що далі? Змінити швидкість росту волосся, додати густини і покращити вигляд допоможуть професійні процедури.
Апаратна методика для густини волосся МІЛТА head
Більшість процедур для відновлення волосся мають малоінвазивний характер. Противагою їм стала новітня технологія сучасним апаратом МІЛТА head. Цей апарат французького виробництва, який випромінює лікувальні фотони.
Як вони діють:
- Стимулюють кровопостачання до фолікулів, збільшуючи кількість еритроцитів і насичуючи їх киснем.
- Активізують метаболізм клітин волосяних фолікулів.
- Стимулюють колагенові волокна, завдяки чому покращується структура волосся.
Ця процедура практично не має протипоказань і має дуже короткий, але дієвий сеанс – всього-навсього 10 хвилин часу.
Також слід зазначити, що вона абсолютно безболісна і немає побічних ефектів. Протипоказанням до неї можуть бути лише вагітність та наявність злоякісних пухлин в організмі.
Чого можна досягти під час процедури:
- Зменшення випадіння волосся.
- Пришвидшення його росту.
- Поліпшення структури.
- Нормалізації гормонального фону.
- Збільшення густини.
- Покращення засвоєння поживних речовин.
Дана методика унікальна, тому особливо популярна в останні роки. На Західній Україні ця процедура представлена у Клініці естетичної медицини Мирослави Новосільської у Львові.
Мезотерапія волосся
Випадає волосся – що робити ще? Мезотерапія – це перевірена часом і наукою професійна процедура для відновлення росту і якості волосся. Ця процедура передбачає ін’єкційне лікування, під час якого лікар вводить під шкіру голови необхідні препарати, так звані «коктейлі».
В склад цих коктейлів зазвичай входять:
- Мікроелементи
- Колаген
- Еластин
- Органічні кислоти
- Вітаміни
- Антиоксиданти
Вводяться препарати місцево – у ті зони, що потребують допомоги. Обирається склад речовин також індивідуально, зважаючи на вік, стать і проблему, з якою звернувся пацієнт.
Для виконання мезотерапії використовуються шприци з довгими тонкими голками або мезоролер. Проколюється шкіра голови на глибину до 2 мм, частота проколів складає 1-1,5 см.
В залежності від масштабу проблеми, тривати процедура може від 30 до 60 хв.
Перші 5 сеансів у мезотерапії називають «ударним» темпом – виконувати процедуру необхідно щотижня. Потім можна виконати 5 процедур з перервою у два тижні, і потім ще кілька з перервою у 2-3 тижні.
Тривалість всього курсу може складати до 3-х місяців.
Під час мезотерапії:
- Фолікули швидше «прокидаються».
- Ріст волосся пришвидшується.
- Випадіння припиняється.
- Відновлюється структура волосся.
Як бонус, зменшується сухість або жирність голови, зникає лупа, відчуття стягнутості, свербіж.
Протипоказанням до мезотерапії є епілепсія, хвороби кровотворення, онкологічні та аутоімунні захворювання, цукровий діабет та вагітність.
Відбувається процедура у певному порядку: спочатку визначається спосіб і склад лікування, потім дезинфекція шкіри голови, введення коктейлю і повторна дезинфекція.
Перед процедурою не варто вживати алкоголь, пити ліки, що сприяють розрідженню крові, використовувати сухі шампуні.
Після процедури не треба мити голову протягом доби, а краще двох, використовувати косметичні засоби для шкіри голови, займатись фізичними навантаженнями.
Вирівнювання pH баланс
Якість волосся залежить від багатьох факторів, зокрема і від рівня рН – рівня лужності і кислотності. Прийнято вважати, що ідеальний для нашого волосся – нейтральний рН (6,7-7), але насправді це не так. При нейтральному рівні лужності кутикули волосяних фолікул перестають бути щільними, волосся стає пористим, слабким і ламким.
Коли ж рівень рН понижений (4,5-5,5), кутикула ущільнюється, волосся стає пружним і міцним.
Визначити стан свого волосся за рівнем рН можна за такими показниками:
- Після миття голови ви відчуваєте жирність, надмірну сальність.
- На протязі дня вас турбує свербіж, відчуття стягнутості.
- Шкіра голови червоніє і лущиться.
Якщо такі неприємні відчуття вам знайомі, значить справа саме у рН. Змінити його можна професійним доглядом. На таких засобах можна побачити напис про відповідний рН, але якщо цього вам недостатньо, ви додатково можете придбати тест-смужку для визначення лужності засобу.
Косметичний засіб з пониженим рівнем рН має бути м’яким і дбайливим. Ви можете придбати його для домашнього використання, а також відвідати салон для надання ширшого спектру послуг і процедур для покращення росту волосся.
Серед бюджетних варіантів засобів: Nivea або L’oreal, середній сегмент – CPI або Lador, преміум марка – Orising.
Підсумовуючи сказане, варто додати, що облисіння – поширене проблема, і протидіяти їй можна. Достатньо знати, що викликає облисіння, і як зупинити випадання волосся.
Обговорення