Здоров’я дістається людині безкоштовно, але збереження та відновлення потребує витрат. І чималу частку у вирішенні цього питання займає вартість лікарських засобів. Тому і тим, хто купує медикаменти постійно, і тим, хто хворіє лише в період сезонних застуд, цікаво, як можна придбати їх дешевше.
5 методів економії
В результаті аналізу вітчизняного фармацевтичного ринку було визначено кілька способів, які допомагають скоротити витрати на медпрепарати попри постійне зростання цін:
- Огляд цін. У цьому допомагають спеціалізовані портали, які збирають інформацію про вартість ліків, та сайти аптечних мереж, де представлено широкий асортимент продукції. Якщо перші лише підказують, де купити, то аптека онлайн пропонує одразу придбати засіб з доставкою. Такий аналіз вимагає часу, але дозволяє пристойно заощадити. Адже, як показує практика, ціни в різних аптеках можуть відрізнятися на 20–30%.
- Консультація з лікарем перед покупкою. Самолікування несе загрозу не тільки здоров’ю, а й гаманцю. Призначаючи собі лікування та самостійно купуючи ліки, ви можете усунути тільки симптоми, але не причину. Без правильного лікування вона може посилитися, що спричинить нові витрати на інші і, можливо, дорожчі препарати.
- Заміна іноземних засобів на вітчизняні. Медикаменти іноземних виробників коштують дорожче українських. Попри те, містять одну і ту ж діючу речовину та мають однаковий ефект. Наприклад, угорська Но-шпа та український Дротаверин з різницею в ціні майже вдвічі. Тому за бажання зекономити слід уточнити наявність вітчизняного аналога, як у лікаря, так і у фармацевта.
- Купівля в інтернет-аптеках, які пропонують ціну складу завдяки прямим поставкам від виробника, офіційних дистриб’юторів та відсутності витрат на утримання приміщення. Тому вартість препаратів буде на 5–15% нижчою.
- Участь у клієнтських програмах. Багато аптек пропонують оформити накопичувальну або знижкову картку, стежити за акціями та спеціальними пропозиціями. Це дозволяє накопичувати бонуси і потім розраховуватися ними, або купувати товари зі знижкою до 40%.
Ще один непрямий, але дієвий метод – профілактика. Хворобу легше попередити, ніж лікувати. З цією метою слід стежити за здоров’ям. Наприклад, вакцинуватися або зміцнювати імунітет, ведучи здоровий спосіб життя та приймаючи імуностимулятори, вітамінні комплекси; користуватися захисними масками та дезінфікуючими засобами; звертатися до лікаря при перших симптомах захворювання.
Якщо використовувати ці прості методи, можна суттєво скоротити витрати на ліки, які іноді стають життєвою необхідністю.
Обговорення