До веснянок, невеликим коричневим цятками на шкірі, люди ставляться по-різному. Хтось вважає їх серйозним недоліком зовнішності, вивчаючи способи як вивести веснянки, а комусь вони здаються ознакою особливого шарму і привабливості. Найчастіше веснянки покривають шкіру на обличчі, шиї, руках і інших частинах тіла, доступних прямого попадання сонячних променів.
Люди зі світлою шкірою більш схильні до сонячних опіків і, отже, до утворення ластовиння. Невеликі цятки темного кольору з’являються на шкірі в результаті підвищеного вироблення меланіну.
Як не допустити появи веснянок
Не допустити появи проблеми часто легше, ніж знайти спосіб її вирішення і, отже, вирішити її. Поява ластовиння обумовлено генетичним фактором укупі з зовнішнім впливом сонячного світла. Змінити генетичний код ми не в силах, але частина проблеми, пов’язану з сонячним опроміненням, можна якщо не усунути, то по можливості мінімізувати.
Захищати шкіру від сонця слід починати вже в дитячому та юнацькому віці. У дитячому віці ми багато часу проводимо на вулиці, засмагаємо на пляжі, не замислюючись про зморшки і появі пігментних плям, але як раз саме тоді наша шкіра отримує основний сонячний удар.
Для захисту шкіри від сонця підбирайте засоби з достатнім захисним фактором. Чим триваліший та інтенсивніший вплив сонячних променів, тим вище повинно бути значення сонцезахисного фактора. На упаковках із захисними засобами цей показник позначається поруч з абревіатурою SPF.
Не забувайте періодично повторно наносити крем на шкіру. Піт і вплив зовнішніх чинників руйнує навіть найстійкіший захист.
Слід уникати перебування на сонці в «найгарячіші» годинни, з десятої ранку до четвертої години дня. В принципі, тим, хто працює в офісі або в нічні зміни, не складе особливих труднощів слідувати подібним рекомендаціям.
Намагайтеся якомога більше перебувати в тіні, особливо це стосується людей зі світлою шкірою, світлим або рудим волосям і світлими очима. Такі люди генетично більше за інших схильні до утворення веснянок, і перебування на сонці лише погіршує ситуацію.
Медики рекомендують регулярно стежити за станом шкіри і уважно ставитися до будь-яких новоутворень, в деяких випадках поява нешкідливих веснянок може означати схильність до розвитку раку шкіри.
Як вивести веснянки на обличчі
Лимонний сік. Часто, намагаючись знайти способи як прибрати веснянки на обличчі, люди забувають про прості домашні засоби, і абсолютно даремно. Лимонний сік здавна зарекомендував себе як прекрасний відбілюючий засіб, незамінний в боротьбі з веснянками і пігментними плямами. Нанесіть свіжий лимонний сік на уражені ділянки шкіри і акуратно помасажуйте. Залиште сік на шкірі на десять-п’ятнадцять хвилин, потім змийте теплою водою. Проводьте подібну процедуру двічі на день. Для максимального ефекту можна приготувати лимонний скраб. Розріжте лимон на дві частини і посипте кожну сторону м’якоті цукром. Масажуйте шкіру скибочками лимона, а потім вмивайтеся прохолодною водою. Таку процедуру рекомендується регулярно проводити один-два рази на тиждень.
Сметана. Молочна кислота, яка міститься в сметані, не тільки підходить для догляду за ніжною чутливою шкірою, але й допомагає освітлити веснянки. Нанесіть на шкіру невелику кількість сметани і залиште до повного висихання. Не змивайте сметану водою, а акуратно протріть обличчя серветкою або рушником. Після цього нанесіть на шкіру зволожуючий засіб. Така маска не сушить і не подразнює шкіру, для освітлення веснянок косметологи рекомендують повторювати таку процедуру щодня. Сметану можна використовувати в якості щоденного засобу для вмивання, якщо у вас немає сметани, її можна замінити йогуртом.
Мед. Ензими, які містяться в меді, володіють прекрасною відбілюючою дією, тому мед зарекомендував себе як дуже ефективний засіб для освітлення веснянок і пігментних плям. Мед дуже добре утримує вологу і широко використовується як натуральний зволожуючий засіб. Змішайте мед з невеликою кількістю води і нагрійте отриману суміш у мікрохвильовці. Нанесіть суміш на шкіру, покриту веснянками і залиште на кілька хвилин. Потім помийте обличчя теплою водою. Таку процедуру рекомендується проводити щодня протягом декількох тижнів. Хороший результат дає медово-трав’яна маска, для її приготування змішайте паростки пшениці з трохи підігрітим медом. Нанесіть маску на обличчя на десять хвилин, змийте теплою водою, а потім сполосніть обличчя холодною. Для усунення веснянок таку маску рекомендується повторювати два-три рази на тиждень протягом двох місяців.
Яйця. Можна спробувати вивести веснянки за допомогою яєць. Яйце широко застосовується у виготовленні домашніх косметичних засобів. Яйця не тільки роблять веснянки менш помітними, але також добре вирівнюють і пом’якшують шкіру. Для приготування масок можна використовувати як білок і жовток окремо, так і сире яйце цілком. Залежно від типу шкіри до яйця можна додати мед, сир, сметану та інші корисні для шкіри інгредієнти. Яєчна маска наноситься на обличчя на п’ятнадцять-двадцять хвилин, потім змивається холодною водою.
Цибуля. Для освітлення веснянок і пігментних плям можна використовувати цибулю, в ній міститься сірка, яка має непогані відлущувальні і освітлюючі властивості. У боротьбі з веснянками краще використовувати червону цибулю. Двічі на день акуратно протирайте веснянки свіжорорізанною цибулиною. Робіть це до тих пір, поки веснянки не стануть менш помітними або не зникнуть зовсім. Як варіант цибулину можна натерти на дрібній тертці або подрібнити у блендері. Віджати сік і двічі на день протирати ним шкіру. Для посилення ефекту до соку можна додати чайну ложку оцту. Курс цибульних масок при щоденному застосуванні розрахований на один-два тижні.
Кетамін. Ще один ефективний засіб для освітлення веснянок в домашніх умовах – це касторова олія. Щодня на ніч змащуйте веснянки касторовою олією, а на ранок видаліть надлишки масла м’якою серветкою і вмивайтеся теплою водою. В даному випадку більш ефективно чисте рицинова олія, холодного віджимання, без смаку і запаху. Кетамін можна замінити масляним розчином вітаміну Е або оливковою олією.
Видалення веснянок хімічним шляхом
Відбілюючі засоби. Дія відбілюючих кремів спрямована на зниження рівня пігментації шкіри. При всьому розмаїтті сучасних відбілюючих засобів, використовувати їх слід з відомою часткою обережності, неправильне застосування таких засобів може призвести до зворотного ефекту: іноді веснянки стають ще темнішими або шкіра навколо них надмірно освітлюється.
Ретиноїди. Для усунення веснянок дерматологи іноді призначають ретиноїди. Ретиноїди сприяють видаленню ороговілих клітин і оновленню шкіри.
Хірургічні методи
Лазерна шліфовка шкіри. Лазер може дати відповідь на питання як вивести веснянки назавжди. Процедура лазерної шліфовки досить дороге задоволення, але вона дозволяє домогтися дуже хороших результатів. Перед процедурою лазерної шліфовки рекомендується пройти обстеження у дерматолога, консультація досвідченого фахівця дозволить визначити природу пігментних утворень і виключити ймовірність наявності онкології.
Кріохірургія. Кріохірургія припускає видалення веснянок за допомогою рідкого азоту. Така процедура проводиться кваліфікованим фахівцем в спеціальних клініках або косметологічних салонах.
Найпростіший спосіб позбутися веснянок – просто забути про них і почати сприймати їх як невід’ємну частину своєї зовнішності. Насправді веснянки не так жахливі, як часто думаю деякі їх власниці, а багато чоловіків навіть знаходять їх неймовірно привабливими.
Джерело: Порадниця.
Обговорення