Минулого року в Тернополі помпезно презентували проект «Відкрите місто». Тоді влада обіцяла тернополянам оперативно вирішувати їхні нагальні комунальні проблеми. Але чи насправді так сталося? – запитує журналіст “Номер один” Віталій Попович.
– У Тернополі, як і в інших містах, завжди з’являються великі та малі комунальні проблеми, які потребують вирішення. Це може бути відкритий люк, ями на дорогах, переповнені сміттєві контейнері, зламані дерева тощо. І лише разом ми зможемо зробити так, щоб цих проблем ставало менше, а життя – комфортнішим, – заявляв на презентації проекту мер Сергій Надал.
Проілюструємо, як вирішуються ті самі проблеми простих мешканців обласного центру на одному характерному прикладі. 32-річний тернополянин Володимир Романів завітав на проект «Відкрите місто» та 20 листопада минулого року залишив повідомлення про великі ями біля 8-го під’їзду будинку, що на вул. 15 Квітня, 1.
– Понад 10 років не проводились роботи по ремонту дороги. Біля інших під’їздів та сусідніх будинків роботи час від часу здійснювались, натомість коло нашого восьмого під’їзду чомусь ні? – зазначив Володимир Романів.
Проблему на сайті проекту було відкрито, відповідне сповіщення відправлено в управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР.
Головний спеціаліст відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління ЖКГ Ірина Бобко 27 листопада прийняла проблему. І того ж дня її закрила.
– Повідомляємо, що станом на сьогоднішній день титульний список капітального ремонту житлового фонду на 2014 рік сформований та затверджений рішенням виконавчого комітету міської ради від 19.11.2014 р. №1189. Враховуючи наведене, в переліку об’єктів капітального ремонту прибудинкової території за адресою вул. 15 Квітня не передбачено, – зазначила тоді Ірина Бобко.
Разом з тим, обнадіяла пана Володимира представник житлово-комунального управління: Ваше звернення щодо виконання капітального ремонту у вищевказаному житловому будинку прийнято до уваги та буде враховано при формуванні титульного списку капітального ремонту житлового фонду міста на 2015 рік.
Але не тут то було. Наприкінці року Володимир Романів на проекті «Відкрите місто» нагадав владі про дану проблематику, адже сподівався, що у цей час саме формується титульний список. Натомість керівник патронатного відділу Тернопільської міської ради Максим Черкашин одразу проблему закрив, надавши заявнику наступну відповідь: «Володимире, Ви зможете відкрити проблему знову в 2015 році після формування титульного списку капітального ремонту житлового фонду міста на 2015 рік».
Коли пан Романів було намагався посперечатися з представником патронатної служби, то той ледь не в ультимативній формі сказав «збитися» з теми.
– Володимире, Вам обґрунтовано надано відповідь щодо вирішення зазначеної проблеми. Ви зможете відкрити її після формування титульного списку робіт на 2015 рік. В іншому випадку Вас як користувача (проекту «Відкрите місто» – авт.) буде заблоковано, – заявив Максим Черкашин.
Настирливий тернополянин на цьому не зупинився.
– У зв’язку з тим, що наступив 2015 рік (запит пішов 1 лютого – авт.), хочу нагадати про актуальність даної проблеми. Також хочеться зазначити, що проблему не можна закривати до моменту її вирішення. Якщо ж Ви знову вирішите закрити заявку, то прошу не забувати про те, щоб врахувати її при формуванні титульного списку капітального ремонту житлового фонду міста на 2015 рік, – залишив повідомлення на сайті проекту «Відкрите місто» мешканець будинку, що на вулиці 15 Квітня, 1.
Цього разу заявку вже прийняв Ярослав Копча з відділу технагляду і, як і всі попередні чиновники мерії, вкотре її успішно закрив.
– Питання проведення ремонтних робіт на прибудинкових територіях не є у компетенції відділу технічного нагляду. Дане питання знаходить у компетенції УЖКГБ та Е і балансоутримувача житлового фонду, – зазначив Ярослав Копча.
У свою чергу пан Володимир просив представника технагляду не закривати даного питання, а направити тим, у чиїй компетенції є його вирішення. Але не дочекавшись цього, заявник знову порушив цю гостру не лише для себе, а й для мешканців та водіїв навколишніх будинків тему.
Знову на зв’язок вийшла пані Ірина Бобко, але вона і вдруге розчарувала скаржника.
– Постійною комісією міської ради з питань житлово-комунального господарства, екології та надзвичайних ситуацій визначено перелік міжбудинкових заїздів, які підлягають капітальному ремонту в 2015 році. Інформуємо, що у зв’язку з обмеженими можливостями місцевого бюджету здійснити у 2015 р. капітальний ремонт ділянки асфальтового покриття між житловими будинками за адресою пр. Злуки, 57 та вул. 15 Квітня, 1 не вбачається за можливе, – повідомила 11 лютого Ірина Бобко.
Водночас пані Бобко любить давати надію. Так і сталося цього разу: «Вашу пропозицію та можливість виконання робіт з капітального ремонту асфальтобетонного покриття за вказаною адресою буде повторно розглянуто при умові додаткового фінансування».
Ось такі то в Тернополі комунальні коломийки. Скільки ще потрібно чекати (10 років люди вже терпіли це неподобство, але і їм увірвався терпець) і писати (а якщо писати, то кому, невже самому меру?), щоб відповідні структури тернопільської мерії полатали 15-20 кв. м асфальтового покриття?
Як розповів журналістам «Номер один» Володимир Романів, у неофіційній розмові з працівником ЖКГ йому було повідомлено, що ремонтні роботи не проводяться через зовсім іншу, аніж кажуть чиновники причину. Так відбувається тому, що дана ділянка дороги є спірною (так як проходить між будинками Злуки, 57 та 15 Квітня, 1). Злуки, 57 належить до одного «ЖЕКу», а 15 Квітня, 1 – до іншого, тому дану дорогу і не ремонтують, і зимою не чистять від снігу (хіба що після дзвінків у міську раду)…