Зима дуже часто підносить нам безліч сюрпризів, але, на жаль, не всі з них приємні. Часом нешкідлива прогулянка на свіжому повітрі може обернутися переохолодженням та обмороженням. Але цього можна уникнути, якщо дотримуватися кількох простих правил.
Перш за все, потрібно завжди тримати ноги в теплі. Для цього взуття повинно бути вільним. У сильні морози надягайте вовняні шкарпетки. Не забувайте також про теплі рукавички.
Обов’язково закривайте вуха і обличчя, на цих ділянках шкіра найбільш чутлива до холоду. У вітряну погоду і тим більше в заметіль натягайте шапку на лоб і закривайте обличчя шарфом так, щоб залишалися від критими тільки очі. Ніс найхолодніша частина людського тіла, тому він може швидко замерзнути і обморозитися.У сильний холод дихайте через ніс.
Популярні способи зігрівання притупування на місці та стрибки в сторону і у висоту. Ще один цікавий спосіб уникнути обмороження − дихальні вправи та аутотренінг. Поперемінна затримка дихання і глибокий вдих активізує постачання кисню у кров в умовах «важких мінусів», а аутотренінг вплине на стан емоційного духу, адже при перебуванні у середовищі, де -40 °C організм людини енергетично виснажується, у результаті чого страждає нервова система.
Вже при перших ознаках обмороження потрібно терміново бігти в тепле приміщення. На морозі розтирати і гріти обморожені частини тіла марно і небезпечно. Прийшовши в тепле приміщення, насамперед зніміть промерзле взуття і шкарпетки.
Пам’ятайте, що зігріватися потрібно повільно.
Не можна розтирати обморожені ділянки шкіри, тримати ноги над вогнем чи пхати у гарячу воду. Накладіть суху пов’язку на пошкоджену шкіру, це зменшить швидкість відігрівання. Пийте багато теплої і солодкої рідини для зігрівання організму зсередини.
Достатня кількість гарячих напоїв, краще трав’яних чаїв із багатим вмістом вітаміну С також допоможе уникнути прикрої неприємності, не гірше, ніж кутання у теплі вовняні речі.
При сильному обмороженні обов’язково зверніться до лікаря. Згодом намагайтеся не піддавати впливу холоду ті частини тіла, які були обморожені.
Ну і на додачу, для довідки: підготуватись до можливого обмороження можна завчасно. У якості щеплення від дії мінусової температури іще влітку займатись спортом, дотримуватись здорового режиму харчування і не ніяковіти від контрастного душу та занурення у ополонку взимку.
Обговорення