Заморожування — це найкращий спосіб зберегти продукти свіжими й корисними на тривалий час. Важливо лише робити це правильно — сортувати, пакувати їх відповідно до особливостей кожного виду продуктів. Варто подбати про надійне упакування, не змішувати між собою різні категорії, слідкувати за термінами зберігання.
Для зручного заморожування готової їжі, домашніх напівфабрикатів, овочів, фруктів і ягід використовують морозильні камери. Чудовим варіантом для таких цілей є також холодильник з великою морозильною камерою. Цей вид побутової техніки найпрактичніший, поєднує в собі два пристрої та економить місце на кухні.
Продукти та тривалість їх зберігання в морозилці
Усі харчові продукти мають свої терміни зберігання навіть у замороженому вигляді. Господарям варто враховувати їх, щоб їжа завжди була смачною і корисною. Тривалість зберігання продуктів у морозилці:
- овочі та фрукти — до 6 місяців;
- сирі гриби — до 6 місяців, бланшовані — до 9 місяців;
- морепродукти та риба — до 4 місяців;
- сире м’ясо (яловичина, свинина, птиця) — до 12 місяців;
- зелень — до 12 місяців.
Готові страви або напівфабрикати домашнього приготування також можна заморожувати, проте в такому вигляді вони зберігають смак не довше 3–4 тижнів. Після розморожування продукцію необхідно використати протягом 1–3 днів.
Підготовка й пакування харчових продуктів для зберігання в морозильній камері
Правильно організувати заморожування для збереження користі та смаку харчових продуктів допоможуть такі поради:
- Вибір тари. Пластикові контейнери — універсальні. Вакуумні пакети ідеальні для рідкої їжі, свіжовичавлених соків. Пакети для заморожування із зіп-замком підходять для овочів, фруктів, зелені, м’ясної та рибної продукції. У формах для запікання із фольги зручно зберігати в морозилці готові страви й домашні напівфабрикати.
- Маркування. На кожній тарі важливо вказувати дату заморожування та інформацію, який продукт у ній знаходиться. Можна використовувати звичайний фломастер або клеїти наліпки з написами. Це дасть змогу підтримувати лад у морозильній камері та швидко знаходити необхідну позицію.
- Організація місця. Варто для кожної категорії продукції відвести одну поличку в морозилці. Якщо вона невелика й немає достатньо місця, для цього можна організувати своєрідні секції та розкладати їжу для заморожування за ними.
Щоб харчові продукти добре зберігали свої смакові якості й корисні властивості, важливо їх правильно підготувати до заморожування. М’ясо та рибу заморожувати порціями, які потрібні для одного приготування їжі, щоб не доводилося повторювати цикл. Гриби варто попередньо бланшувати — так вони будуть смачнішими. Овочі, фрукти та ягоди перед розміщенням у морозилці промити проточною водою і висушити.
Обговорення