Одним із найважливіших завдань для будь-якого садівника чи городника є правильне збирання та зберігання вирощеного урожаю. Особливо це стосується такої популярної культури, як капуста. Від дотримання певних правил та технологій залежить, чи зберігатимуться смакові якості та корисні властивості капусти тривалий час. Як її вчасно прибрати й правильно закласти на зберігання, інформує Ukr.Media.
Коли збирати капусту
Капуста готова до збирання, якщо вона досягла максимального розміру, характерного для даного сорту. Внутрішнє листя рослини має бути кольору слонової кістки, а зовнішнє може стати синюватим. Ще одна ознака того, що капуста дозріла, — жовтіння і підсихання нижнього листя.
Технологія збирання
Прибирати капусту рекомендується за допомогою гострого ножа, яким акуратно зрізають качани, не пошкоджуючи їх. Збирання потрібно робити в суху, ясну і прохолодну погоду. Качани капусти слід зрізати з качаном завдовжки 3 см і кількома нещільно прилеглими зеленими листками, які захищають від механічних пошкоджень. Після збирання капусту потрібно покласти на кілька днів у сухе прохолодне приміщення, щоб зрізи підсушилися.
Способи зберігання
Зберігати капусту можна кількома способами: укласти в ящики, піраміди, обгорнути глиною або підвісити в льосі. Перед цим її слід ретельно впорядкувати, відібравши тільки здорові, міцні качани, видалити все зайве листя і просушити в сухому, теплому і добре провітрюваному місці.
Ідеальна температура для зберігання становить від 0 до плюс 1 градуса Цельсія, а вологість повітря — 90-95%. Якщо зберігати капусту в ящиках, потрібно прокласти кожен шар папером або соломою. Якщо в піску, — насипати його тонкий шар на дно ящика, укласти капусту і засипати. Мішки для зберігання потрібні з натуральних матеріалів, наприклад, бавовни або льону. Якщо ж використовувати глину, то потрібно обмазати кожен качан, дати висохнути й укласти в ящики або кошики.
Обговорення