Для початку – заповніть правильно звітність,- нагадують в Інформаційно-комунікаційному відділі Головного управління Міндоходів у Тернопільській області.
Середню заробітну плату, нараховану роботодавцем фізичній особі за час перебування на військовій службі при частковій мобілізації, відображають у податковому розрахунку (форма № 1ДФ) за ознакою доходу «101»
Нагадаємо, відповідно до ст. 119 Кодексу законів про працю України на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо згідно з чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.
Працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України від 25.03.1992 р. № 2232-ХІІ «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі – Закон № 2232) та від 12.12.1991 р. № 1975-ХІІ «Про альтернативну (невійськову) службу», надають гарантії та пільги відповідно до цих законів.
Згідно з п. 2 ст. 39 Закону № 2232 за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форм власності.
Для цілей розділу IV Податкового кодексу України заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Відповідно до Довідника ознак доходів фізичних осіб, затвердженого наказом Міндоходів України від 21.01.2014 р. № 49, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) (пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу), зазначаються за ознакою доходу «101».
Обговорення