Не завжди квіткарі, чи магазини, які продають квіти правильнотдоглядають за рослинами. Тому, після покупки троянд варто правильно оживити їх перед посадкою у грунт.
Поради щодо догляду пише «Яскрава клумба».
Перші дії після покупки
На стан троянди може вплинути контраст умов вдома і в магазині. Річ у тім, що рослина в магазині регулярно підгодовується і забезпечується достатньою вологістю повітря й ґрунту. Потрапивши до вас, вона має пройти адаптаційний період, їй допоможе низка комплексів:
- видаліть захисну обгортку, щоб рослина не заразилася грибковим захворюванням;
- зріжте чистим і гострим ножем (секатором) зів’яле листя, сухі пагони та бутони;
- доведеться зрізати всі квіти разом з гілками, інакше троянда витратить всі сили на останнє цвітіння, а не на адаптацію;
- якщо у горщику ви помітили кілька кущів, їх варто розсадити;
- квітку варто обробити протигрибковим препаратом (листя можна протерти мильною водою або спеціальним складом).
Коли пересаджувати троянду кімнатну
Рекомендується потримати троянду в нових умовах кілька днів, тоді можна пересадити куплену троянду в горщику. За цей час можна підібрати ємність. Краще використовувати керамічну чи пластикову. Діаметр вибирають на 5 см більше, ніж у старого горщика. Висота не особливо важлива, оскільки коріння розростається убік. Грунт готується з перегною (40%), дернової землі (40%), піску (20%). Дно ємності засипається двома-трьома сантиметровим шаром керамзиту.
Троянду обережно витягають зі старої ємності й разом із грудкою ґрунту висаджують у новому горщику. Коріння має бути білим або жовтуватим. Сухі та коричневі частини коренів, що нагадують волосся, потрібно видалити секатором. Завершують пересадку поливом.
Як зберегти троянду в горщику: можливі проблеми та рішення
Листя жовтіє й опадає. Придивіться до рослини. Якщо ви помітите дрібні крапки й тонку павутинку, то причина в павутинному кліщі. Боротися з ним допоможуть спеціальні розчини, яким обробляють кущ двічі-тричі з проміжками на тиждень. Запобігти його появі допоможе профілактика у вигляді купань.
Темні плями на листі з подальшим її опаданням. На жаль, кущ заражений грибковим захворюванням. Часто це пов’язано з потраплянням вологи на зелень та плівковим пакуванням в магазині. Заражене листя видаляють, кущ лікують розчином фунгіциду.
Молоді гілочки та бутони деформуються. Причиною часто є попелиця. Позбутися шкідника допоможе мильний або спеціальний розчин, а ще кілька жуків сонечка, яких можна занести в будинок і посадити на кущі.
Бутони та листя ніби притрушені білим порошком. Вся справа в борошнистій росі, яка вражає рослину після різкого перепаду температур. Вилікувати зможете за допомогою обробки троянди фунгіцидом.
Роза в горщику засохла. Потрібна негайна реанімація рослини. Засохлі гілки зрізають, залишаючи 3-4 см, землю поливають, споруджують теплицю з поліетилену для підвищення вологості.
Квітка чутлива до різкого похолодання, жорсткої води, сухого повітря, тісного горщика, несвоєчасного видалення зів’ялих бутонів. З кожним днем ви вчитиметеся “чути” свою троянду. За це вона рясно зацвіте і зможе прикрашати інтер’єр багато років.
Догляд за декоративною трояндою в горщику після покупки
На те, скільки живуть кімнатні троянди, багато в чому впливає догляд. Важливо створити оптимальні умови.
Місце та освітлення
Культура любить світло, але без сонячних опіків. Ідеально ставити горщик на південно-східному чи південно-західному вікні. Взимку рекомендується досвічувати фітолампою.
Температура та вологість
Під час цвітіння повітря повинне прогріватися до +20-25 °C. У теплі дні кущ можна виставляти на балкон або у двір. Оптимальні показники вологості — 50-60%. Категорично не можна ставити горщик поблизу обігрівача.
Підживлення
Землю під час пересадки використовують живильну, тому вносити добрива можна не відразу. Культура потребує органічних та комплексних складів навесні, а ще влітку чи восени. Можна використовувати схему підживлення: вносити добрива з березня кожні 10 днів протягом 6 місяців. Рослину не слід підгодовувати у похмурі та холодні дні, а також у період хвороби.
Полив
Земля має пересихати, а й перелив неприпустимий. Воду попередньо відстоюють або трохи підігрівають. Влітку листочки часто обприскують із пульверизатора. Восени та взимку поливають удвічі рідше холодною водою.
Як доглядати за маленькими трояндами в горщику влітку: чи виносити на вулицю
Троянда є вуличною культурою, просто селекціонери спромоглися вивести мініатюрні сорти для горщиків. Як тільки мине загроза весняних заморозків, рослину бажано виставляти на балконі або взагалі винести на вулицю.
Перші три тижні місце вибирається затінене, щоб квітка звикла до вуличного сонця. Щоб кущ не постраждав від протягів, створюють захист з паперу або тканини.
Що робити з кімнатною трояндою у горщику: домашній догляд взимку?
Відправка на відпочинок передбачає обрізку. Кожен пагін вкорочують, залишаючи по 4-5 бруньок. Чистим і гострим секатором проводять зріз під кутом 45 градусів, на 5 мм вище за бруньку. Поливають взимку кожні три дні й стежать за тим, щоб повітря в кімнаті не пересихало. Відпочинок дозволить рослині вчасно зацвісти у новому сезоні.
Обговорення