• Останні
  • У тренді

Я хвилююся, що в мене коронавірус. Що робити?

24.03.2020
суд

Зa неподaння деклaрaції судитимуть спеціaлістa відділу міськрaди з контролю зa пaркувaнням

23.08.2025
Українські військовослужбовиці мають додаткові соціальні гарантії від держави

Твоє місце там, де вирішується майбутнє

23.08.2025
Тисячі прихильників УПЦ прямують до Почаєва

У Збаразькій громаді на Тернопільщині заборонили ходу прихильників московського патріархату

23.08.2025
«Живий прапор» у Тернополі: 100 дітей-переселенців об’єдналися на флешмобі до Дня Прапора

«Живий прапор» у Тернополі: 100 дітей-переселенців об’єдналися на флешмобі до Дня Прапора

23.08.2025
зафіксували рідкісну комаху

Рідкісну комаху з Червоної книги знайшли у «Медоборах»

23.08.2025
замайорів найбільший

День Державного Прапора відзначили у Тернополі

23.08.2025
виготовлення браслетів-оберегів

У Збаражі відбувся майстер-клас з виготовлення браслетів-оберегів для військових

23.08.2025
синьо-жовтий стяг

В Україні сьогодні відзначають День державного прапора

23.08.2025
смерть одразу чотирьох воїнів

У громадах Тернопільщини повідомили про загибель чотирьох воїнів

23.08.2025
Позашляховик для захисників: 105-та бригада ТрО отримала Toyota від Тернополя

Позашляховик для захисників: 105-та бригада ТрО отримала Toyota від Тернополя

23.08.2025
На Тернопільщині відкрився завод з виробництва овочевих консерв та соління

На Тернопільщині відкрився завод з виробництва овочевих консерв та соління

23.08.2025
man-5574872_1280.jpg

Ефект «гарячої руки» у лотереях: коли гравці вірять у серію удач

23.08.2025
Неділя, 24 Серпня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Я хвилююся, що в мене коронавірус. Що робити?

Опубліковано Марта Вірянська
24.03.2020
Фото – з мережі Інтернет

Якщо ви відчули у себе симптоми — в будь-якому випадку телефонуйте до лікаря, повідомляє “Громадське”. Це найкращий крок, навіть якщо це ніякий не коронавірус, а застуда чи грип. Не ходіть в офіс, щоб заразити колег, навіть якщо вас «зовсім немає ким змінити». Не ходіть на зустріч із друзями, навіть якщо «температура невисока, а пиво і посміятися — лікують найкраще». Не ходіть на базар купити лимонів, коріння топінамбуру, гілки груші чи щось ще, чим вам радила маститися бабуся, щоб не хворіти. Поважайте тих, хто вас оточує, і не наражайте їх на небезпеку, та навіть на незручності, неприємні відчуття і витрачені на лікування час і гроші. І зверніться до лікаря.

Тепер знову про коронавірус і по порядку.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

замайорів найбільший

День Державного Прапора відзначили у Тернополі

23.08.2025
Творчий тандем: Ансамбль Збройних Сил України виконав пісню авторки з Тернополя

Творчий тандем: Ансамбль Збройних Сил України виконав пісню авторки з Тернополя

22.08.2025

Якими можуть бути симптоми коронавірусу SARS-CoV-2?

Основні симптоми, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, — підвищена температура, кашель, втома, ускладнене дихання. Водночас вони можуть бути викликані не тільки коронавірусом, але й іншими респіраторними інфекціями.

Особливо серйозно варто поставитися до таких симптомів, якщо ви контактували з людиною, інфікованою коронавірусом SARS-CoV-2.

Що робити, якщо в мене є такі симптоми?

Телефонувати лікарю. Не ходити до нього і не сидіти в черзі на прийом, а зателефонувати.

Якщо у вас є сімейний лікар — телефонуйте йому (телефон можна знайти в декларації, на сайті лікарні, або зателефонувати в реєстратуру своєї лікарні і запитати там).

Якщо у вас висока температура, а до сімейного лікаря додзвонитися неможливо — викликайте швидку (103).

Якщо повернулися з-за кордону протягом останніх 14 днів, у МОЗ рекомендують зателефонувати на гарячу лінію 1550 (якщо немає сімейного лікаря) і залишити контактну інформацію про себе. Там же дадуть пораду, якому лікарю з найближчої лікарні можна телефонувати.

Якщо ви мешкаєте в Києві, не маєте сімейного лікаря, симптоми застуди є, але немає температури — зателефонуйте на гарячу лінію 1583.

В обласних центрах створюють подібні гарячі лінії — дізнайтеся номер та збережіть собі в телефоні про всяк випадок.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

читайте також

Якщо у мене симптоми схожі на коронавірус — що робити і куди звертатися: інструкція

За яких умов перевіряють на коронавірус?

Тестування на коронавірус призначає лікар.

Лікар має опитати пацієнта про симптоми, про подорожі чи контакти з іншими, можливо — інфікованими людьми. Якщо є підозра, то призначити тестування.

В Україні зараз тестують, в першу чергу, тих, хто мав контакти з уже інфікованими людьми (станом на 20 березня — 26 випадків), а також при сильно виражених симптомах, якщо людина нещодавно була за кордоном.

Якщо самостійно прийти в інфекційну лікарню і сказати: «Щось мені погано, зробіть мені тест» — вам його не зроблять. Потрібне рішення вашого лікаря.

Як працює тест на коронавірус, скільки він коштує і де він є?

В Україні є два види тестування на SARS-CoV-2: за допомогою тест-систем (це лабораторне дослідження) та експрес-тесту (швидкі тести, які можна зробити в лікарні, не в лабораторії).

Перший вид тестування вважається більш точним. Такий аналіз робиться лише в лабораторії, де лаборанти працюють із ДНК (ПЛР-дослідження — це все з молекулярної біології).

Читайте нас в Google News

Другий вид тестування виявляє антитіла — це білкові сполуки, які виробляє організм у відповідь на вірус. Проте антитіла можуть не з’явитися, а вірус уже є в організмі. Тому такі експрес-тести зазвичай проводять повторно через кілька днів.

Тести на коронавірус не можна купити в аптеці і пройти самостійно. Принаймні поки що.

Деякі приватні клініки пропонують зробити експрес-тести в себе. В одній з клінік ми знайшли таку послугу за 1500 гривень. Проте лікар-інфекціоніст Федір Лапій застерігає: такі тести можуть бути недійсними або хибнопозитивними, і рекомендує все ж таки перевірятися тестами, які закупила держава.

Чим відрізняється коронавірус SARS-CoV-2 від грипу?

Від грипу коронавірус SARS-CoV-2 відрізняється швидкістю передачі. Грип має більш короткий середній інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками зараження), ніж у вірусу SARS-CoV-2. У грипу інтервал 3 дні, у коронавірусу — 5-6, тобто грип може поширюватися швидше.

Число осіб, яких може інфікувати одна людина з SARS-CoV-2, попередньо вище ніж для грипу. Симптоми цих двох вірусів схожі, але ускладнення, які даються важкі наслідки, схоже, відрізняються.

Смертність від SARS-CoV-2 вища, ніж від грипу, особливо сезонного. Зараз коефіцієнт летальності (число зареєстрованих смертей, поділене на зареєстровані випадки) становить 3-4%. Для сезонного грипу летальність, зазвичай, значно нижча 0,1%.

Хто в групі ризику?

80% інфікованих легко переносять хворобу.

Важкий перебіг хвороби — найчастіше у літніх людей. Також у людей, які мають інші захворювання, іноді хронічні, наприклад — артеріальна гіпертензія (підвищений тиск), захворювання серця, легенів, рак, діабет.

Не все так страшно

У світі зареєстровано майже 225 тисяч випадків захворювання на COVID-19 (це назва хвороби, яку викликає коронавірус), але одужали вже більше 86 тисяч людей.

За даними ВООЗ, хворобу легко переносить 80% людей.

Вірус не літає в повітрі (крім випадків, коли хтось інфікований поруч із вами кашлянув). Він може жити на поверхнях від кількох годин до кількох діб. Мийте руки, тримайте дистанцію з людьми, які мають симптоми застуди, у 1,5 метра. Якщо симптоми з’явились у вас — дзвоніть лікарям.

Якщо ви не в групі ризику і вчасно звернулися до лікаря, ви, скоріш за все, будете лікуватися вдома під контролем лікарів.

Що робити, щоб не захворіти? 

Мити руки з милом часто і довго. Не менше 20 секунд, між пальцями, зверху і знизу долоні. Не маєте змогу помити руки — використайте антисептик, санітайзер. Лікарі рекомендують, щоб концентрація алкоголю чи етанолу в санітайзері була не менше 60 відсотків, щоб знищити вірус. Але, як тільки з’явилася можливість помити руки — обов’язково зробіть і це.

читайте також

Як зробити антисептик власноруч: рецепт ВООЗ

Не торкайтеся обличчя руками. Ви робите це інстинктивно, це складно контролювати, але вчиться цього. Вірус може потрапити в організм через слизові рота, носа, очей. Просто через шкіру в організм він не потрапить, і ви його змиєте милом.

Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Ці крапельки можуть залишатися на поверхнях від кількох годин до кількох днів. Відстань — це гарантія безпеки. А ще чисті руки.

На час карантину залишайтеся вдома. Робіть те, на що не вистачало часу раніше – книжки, кіно, серіали, спілкування з близькими.

Ще раз: мийте руки з милом.

Як психологічно пережити карантин?

Якщо вам сумно і ви відчуваєте стрес чи страх через кризову ситуацію — це нормально. Спробуйте поділитися хвилюваннями з друзями чи близькими навіть онлайн.

Не забувайте про нормальне харчування, спорт, режим сну, фізичні вправи та спілкування, навіть поки залишаєтесь удома. Не куріть, не пийте, не вживайте інші речовини для того, щоб пригнітити емоції (це все ще рекомендації ВООЗ). Якщо емоції дуже сильні — зверніться за допомогою до фахівців.

Будьте інформованими, але якщо чисельні публікації в ЗМІ вас пригнічують — мінімізуйте потік інформації. Користуйтеся лише перевіреними джерелами інформації, наприклад — сайтами ВООЗ, МОЗ, Центру громадського здоров’я та іншими.

Теги: гаряча лінія 1550коронавірусмістопрофілвктикасимптомисімейний лікартернопільтернопільські новинищо робити
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

програма святкувань

У Тернопільській громаді відбудеться понад 30 заходів до Дня прапора та Дня Незалежності

22.08.2025
На Тернопільщині працює 16 державних підприємств

На Тернопільщині працює 16 державних підприємств

22.08.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50%

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • У лікарні помер ветеран війни захисник Богдан Підгірний з Тернопільщини 23.08.2025
  • На фронті загинув молодий захисник Микола Кірнаджук з Тернопільщини 23.08.2025
  • На Тернопільщині запрацював новий консервний завод 23.08.2025
  • У Тернополі відкрили фотовиставку Героя України Віктора Гурняка 23.08.2025
  • Громади Тернопільщини отримали інклюзивні шкільні автобуси 23.08.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.