Триває реконструкція Вишнівецького палацу. Наразі зовнішні роботи завершено, тривають внутрішні впорядкувальні роботи.
За словами заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леоніда Бицюри, впродовж останніх 10 років з державного бюджету виділяється мізер на утримання та реставрацію таких об`єктів.
«Велика заслуга працівників заповідника «Замки Тернопілля», які через власні ресурси та кошти меценатів проводять відповідні роботи у Вишнівецькому палаці, – зазначив Леонід Олексійович. – Зараз ми працюємо над тим, щоб позиціонувати цю пам`ятку архітектури як місце зустрічей, конференцій, зокрема міжнародних. Про це ми вже говорили з представниками Польщі, з Генеральним консулом Польщі В Україні».
На даний час найбільш підготовлений об`єкт до проведення різних заходів є Збаразький замок. Недавно тут провели спільний україно-польський захід. Великі перспективі у цьому плані має Вишнівецький палац завдяки вигідному географічному положенню – на міжнародній магістралі між Кременцем і Тернополем, своїй унікальній історії.
«Щоб належно підготувати Вишнівецький палац, тут потрібно розв`язати низку проблем, насамперед з теплопостачанням, каналізацією, провести оздоблювальні роботи у внутрішніх приміщеннях, – зазначив Леонід Олексійович. – Але все це залежить від фінансового ресурсу, адже потрібні немалі кошти. Ми звернулися з відповідним клопотанням до Кабінету міністрів України. Сподіваємося, наступного року ситуація зміниться. Також спілкуємося з міжнародними організаціями, меценатами».
Схожа ситуація з багатьма пам`ятками Тернопільщини. До прикладу, палац графа Бадені у смт. Коропець Монастириського району перебуває в аварійному стані. Впродовж багатьох років тут не проводили реконструкцію даху пам`ятки. Цього року спеціалістами Тернопільської облдержадміністрації проведено необхідні дослідження. Якщо буде відповідне рішення обласної ради, тут розпочнуть відповідні роботи з консервації даху палацу.
Обговорення