Особливості та причини патології
Випадіння матки – патологічний стан, за якого матка і піхва виходять зі своїх природних позицій, опускаються вниз. З плином часу рівень зміщення зростає і внутрішні статеві органи можуть виходити назовні. Це загрожує серйозними ускладненнями, тому проблему необхідно вирішувати якомога швидше.
Основною причиною випадіння матки є ослаблення м’язів тазового дна. Це пов’язано з впливом таких чинників:
- ведення малорухливого способу життя;
- важкий перебіг пологів, за якого можуть спостерігатися розриви промежини;
- патології сполучної тканини, які впливають на зв’язковий апарат;
- порушення вироблення гормонів, які посилюються після настання менопаузи з початком клімаксу;
- отримання механічних травм геніталій.
Якою б не була причина випадіння матки, проблема не вирішиться сама собою. Якщо на першій стадії хвороби спостерігається незначне зміщення, то вже на третій шийка і тіло матки можуть виступати назовні. Шанси на одужання підвищуються в разі раннього звернення до лікаря.
Симптоми патологічного стану
Що сильніше опускається матка за межі свого природного положення, то інтенсивнішими стають такі симптоми:
- хворобливі відчуття і важкість внизу живота;
- дискомфортне відчуття під час ходьби та фізичної активності;
- біль під час інтимної близькості;
- відчуття чужорідного предмета в піхві;
- порушення роботи сечового міхура, зокрема прискорене і болісне випорожнення;
- виникнення кровотеч і випинань.
Якщо ігнорувати проблеми, то можуть виникнути інфекційні процеси. Частини матки, що виходять назовні, стають вразливими до механічних пошкоджень і запалення, спостерігаються порушення менструального циклу, складнощі з веденням статевого життя. Жінка може зовсім втратити можливість до зачаття і виношування дітей.
Лікування випадіння матки
Щоб уникнути проблемних моментів, необхідно звернутися по допомогу до лікаря. На перших стадіях формування хвороби можна обійтися консервативною терапією – пройти курс гімнастики для зміцнення м’язів і зв’язок тазового дна. Однак у складніших ситуаціях доводиться вдаватися до хірургічного втручання.
Може виконуватися зшивання м’язів і зв’язок між собою для зміцнення або проводитися фіксація матки лапароскопічним методом. Оптимальна тактика лікування визначається після поглибленої діагностики та оцінки наявного рівня зміщення внутрішніх статевих органів. Не доводьте ситуацію до критичної, в якій лікарям доведеться виконати радикальну операцію – видалення матки. Адже це назавжди позбавить вас можливості відчути радість материнства.
Джерело: сайт bilyak.com.ua
Обговорення