Обираючи одяг, передусім звертають увагу на тканину. Саме від неї залежить вигляд і довговічність вбрання. А коли мова йде про спецодяг, то тут тканина вирішує все. Робоча уніформа передусім має бути зручною, а тканина, з якої вона пошита, – високої якості. Тому дуже важливо обрати правильного виробника тканин, який дотримується високих стандартів. Є окремі компанії, які спеціалізуються на виробництві тканин для пошиття спецодягу. Наприклад, СТГ. Це виробничо-торговельна компанія інноваційних захисних тканин для спецодягу. Тут знають усі характеристики та вимоги до тканин з яких шиють робочий одяг. А їх насправді чимало.
Захист та комфорт – основна мета спецодягу
Комфорт є ключовим, коли мова йде про спецодяг. Він не повинен сковувати рухи, має мати спеціальний захист та відповідати сфері діяльності працівника. Якщо його робота повʼязана із довготривалим перебуванням на вулиці, тканина має бути повітропроникною, в одязі з якої не надто спекотно влітку і тепло взимку.Неякісний матеріал, з якого пошитий спецодяг, створюватиме дискомфорт, відвертатиме увагу від основної роботи. Людина почуватиметься розбалансованою і їй буде важко зосередитися. Зауважте, що тканина для спецодягу має виконувати певні функції, в залежності від професії людини. При потребі захищати від впливу шкідливих речовин, наприклад, кислот та лугів. Для рятувальників особливо важливо обирати тканину стійку до високих температур. Для співробітників нафтогазової галузі й вибухонебезпечних виробництв потрібний спецодяг, пошитий з тканини з антистатичним просоченням, або з металевими волокнами для стікання статичного заряду з тіла людини. Тканина також повинна мати властивості маслостійкості та володіти водовідштовхувальними властивостями.
Вся справа у складниках
Основною вимогою до тканин для спецодягу є її міцність. Це дасть можливість прослужити одягу тривалий час. Якщо обрати якісну бавовну, то ця тканина не лише довговічна, а й легка у використанні. Одяг з бавовни легко переться. А ще вона добре вбирає піт. Тому з бавовни найчастіше шиють футболки, комбінезони, сорочки та штани.
Сорочки ще часто шиють із фланелевої тканини. А от фліс найчастіше використовують для кофт, також як підкладки для курток. До речі, флісова тканина добре зберігає тепло.
Матеріалом нового покоління називають суміш бавовни з поліефірними або поліамідними волокнами. Така тканина має високу стійкістю до забруднень, пошкоджень та повітропроникність.
Суміш поліестеру та бавовни є дуже ефективним і популярним вибором уніформи для робітників, які працюють як у приміщенні, так і на вулиці. Ця суміш має найкраще: комфорт і повітропроникність бавовни з додатковими перевагами поліестеру. А ще тканини з суміші поліестеру стійкі до плям і зминання. Крім того, вони краще зберігають форму та стійкіші до забруднень. Врахуйте те, що тканини низької якості можуть швидше зношуватися та втрачати вигляд. Тому краще це довірити справжнім фахівцям, які підберуть і порадять матеріал для робочого одягу, який ідеально підійде саме для вашої сфери діяльності. Економити на тканині не варто, бо це відобразиться на довговічності вашого одягу. Сучасний світ тканин – розмаїтий. Тому вибрати є справді з чого. Головне, не помилитися у виборі, й ви отримаєте робочий одяг, який буде не лише приємним на дотик, а й матиме гарний вигляд.
Обговорення