• Останні
  • У тренді

Вражаюча історія матері теребовлянського солдата

20.07.2015
два кримінальні правопорушення

На Тернопільщині зафіксували два випадки спроби підкупу поліцейських

05.01.2026
Бійка на залізничній станції Чорткова: двоє чоловіків у реанімації, нападнику загрожує до 8 років тюрми

Бійка на залізничній станції Чорткова: двоє чоловіків у реанімації, нападнику загрожує до 8 років тюрми

05.01.2026
Велике освячення води

У селі Лішня перед Богоявленням відбудеться Велике освячення води на джерелі святої Анни

05.01.2026
Смертельна ДТП на трасі Тернопіль-Львів: один водій загинув, ще троє людей травмовані

Смертельна ДТП на трасі Тернопіль-Львів: один водій загинув, ще троє людей травмовані

05.01.2026
протоієрей Олексій Полівчак

На Тернопільщині упокоївся протоієрей УГКЦ Олексій Полівчак

05.01.2026
Тернопільміськгаз закликає мешканців перевірити вентиляцію і димоходи перед опалювальним сезоном

Тернопільміськгаз закликає мешканців перевірити вентиляцію і димоходи перед опалювальним сезоном

05.01.2026
Проїзд трасами Тернопільщини забезпечений: залучили близько 30 одиниць спецтехніки та понад 50 працівників

Проїзд трасами Тернопільщини забезпечений: залучили близько 30 одиниць спецтехніки та понад 50 працівників

05.01.2026
244 тернополянам роздадуть 450000 гривень: хто отримає

Майже 21 мільярд гривень надійшов від платників до бюджетів Тернопільщини

05.01.2026
Рушник єднання з Тернопільщини вишивають в Аргентині

Рушник єднання з Тернопільщини вишивають в Аргентині

05.01.2026
У Тернополі 6 січня відбудеться Йордaнське водосвяття

У Тернополі 6 січня відбудеться Йордaнське водосвяття

05.01.2026
Нa Тернопільщині стaдо худоби вийшло нa проїжджу чaстину між Білокриницею тa Вaгaми

Нa Тернопільщині стaдо худоби вийшло нa проїжджу чaстину між Білокриницею тa Вaгaми

04.01.2026
Після смерті люди зустрічаються в паралельних світах

Після смерті люди зустрічаються в паралельних світах

04.01.2026
Понеділок, 5 Січня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Вражаюча історія матері теребовлянського солдата

Опубліковано Газета Місто
20.07.2015

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Петра Матвійківа

На Тернопільщині в Теребовлі померла багаторічна директорка школи мистецтв

29.12.2025
втратила чотирьох захисників

Тернопільщина втратила вісім захисників за минулий тиждень

27.12.2025
На фото: 60-річна Марія Бучинська з болем у серці розповідає польському режисеру Пітеру Бернасу про свого сина Сергія, який воює на Сході України
На фото: 60-річна Марія Бучинська з болем у серці розповідає польському режисеру Пітеру Бернасу про свого сина Сергія, який воює на Сході України

Сергій – син 60-річної Марії Михайлівни Бучинської із с. Ласківці Теребовлянського району, воює на передовій, біля с. Мирне Донецької області.

Жінка ж – інвалід дитинства ІІ-ої групи, виховала сина самостійно, живе на власному обійсті разом з незрячим братом-інвалідом, пише “Номер один”.
«Як Бог розсудить, то повернуся живим»
Марія Бучинська пригадує свого синочка з маленьких років. Каже, що він почав рано говорити і вже у півтора року міг поширено розповідати, а в три роки розмовляв, як дорослий, правильно, без будь-яких дитячих дефектів мови. Змалечку відзначався акуратністю у всьому, от лише одна біда була у нього – постійно мав побиті лікті та коліна. Але, впавши, ніколи не плакав, лише дивився на маму з-під лоба, чи та не збирається його сварити. В дитячі роки хлопчик мав русяві кучерики та блакитні оченята, через що був схожий на дівчинку. Дуже поважав дорослих, до всіх вітався християнським привітом «Слава Ісусу Христу», зі всіма був ввічливий. Коли пані Марія згадує про дитячі роки свого сина, її очі світяться незбагненним внутрішнім сяйвом, руки перебирають поділ халата. Видно, що вона завжди з ним, хоч воїн зараз далеко, зустрічається з небезпекою ледь не щодня.
«Мій син, – з гордістю каже мати, – дуже мене любить, але коли прийшла повістка з райвійськкомату і я почала його відмовляти від служби в армії, він вперше мене не послухав. Казав: ні, мамо, я таки піду, не буду ховатися і втікати, не хочу, бо що потім люди скажуть, і хлопці будуть сміятися. Подумають ще, що ви мене викупили чи щось подібне. А я йому: та за які такі гроші я б давала хабара, он у нас на харчі ледь вистачає. Все ж я зібралася таки до району і просила в тому військкоматі, пояснивши всю домашню обстановку, щоб не брали мого сина на війну, бо ми з моїм братом пропадемо без нього, плакала, молила їх. Та вони сказали, що вже нічого не вдієш. Так і пішов мій Сергійко до війська зі словами: дайте, мамо, спокій тому всьому, що має статися, так і буде, як Бог розсудить, то повернуся живим».
А ще мама розповідає, що її син мав роботу в Польщі, нарешті знайшов і через декілька днів мав їхати туди. Напередодні пані Марії приснився віщий поганий сон, ніби її Сергійко воює. Далися, напевно, взнаки теленовини, постійні людські балачки, загальна напруга в суспільстві. Та Сергій вирішив таки захищати Батьківщину, він розумів, що так захистить і свою матір. Остання хвалиться, що вони із сином постійно тримають мобільний зв’язок, вона ділиться всіма сільськими й родинними новинами і від того стає легше. Вчора йому повідала про те, що в криниці рівень води впав і немає кому це поправити, на що Сергій сказав: люди, мамо, вам допомагатимуть, поки я не повернуся. От і під час бесіди хтось до пані Марії зателефонував, вона радісно стрепенулася: «Це, напевно, мій Сергійко!» Та то був хтось інший, і очі матері враз погасли, стали тужливими. «Оце коли ми вчора говорили з ним, – продовжує мати, – я чула в трубку вибухи. Зі сльозами питаю сина, що це таке. Та він відповів, що це далеко, десь за 2 км, а у нього все добре. Отак він завжди каже, що все добре. Сергію 27 квітня цього року виповнилось 27 років, а він 26-го пішов до війська. Раніше він був веселий, товариський, любив з людьми побалакати, а тепер… Він заради того, щоб розрадити мене, намагається жартувати, видаватися веселим, та все ж відчуваю, що це все не те, зовсім не те».
Під час розмови з пані Марією неподалік на сонечку тихо сидів незрячий чоловік і, слухаючи, час від часу тишком хустинкою витирав очі чи то від хвороби, чи, може, від жалю до сестри, її сина і свого похресника…
«Мені дуже тяжко без сина»
Відразу після навчального полігону Сергій потрапив на фронт. Пані Марія пригадує, що він їй тоді телефонував і казав: «Мамо, мене зараз везуть кудись, але я не знаю куди». Марії нині дуже скрутно без сина, але його слова збулися, бо світ не без добрих людей, допомагають їй. За словами жінки, найбільше турбується сільський голова Йосип Ваврик, добра і чуйна людина. Немає такого дня, щоб він не поцікавився життям Бучинських, не розрадив добрим словом. До Сергія він телефонує ледь не щодня, як і до інших десятьох односельчан-воїнів, п’ятеро з яких воюють на передовій. Це саме завдяки йому, його організаторським здібностям, люди постійно збирають для вояків кошти, продукти харчування, амуніцію, засоби індивідуального захисту і ще багато чого. Також пані Марія теплими словами вдячності згадує місцевих підприємців: Романа Апостола, Івана Грошка, Івана Драгана, своїх сусідів та ще багатьох односельчан.
«Мені дуже тяжко без сина, – продовжує мати солдата, – адже під моєю опікою залишився брат-інвалід, а мої ноги погано ходять. А як почую з новин, що там на Сході робиться, де служить мій син, то серце завмирає, вимикаю телевізор, а по тілу ніби мурахи лазять… Ходжу до церкви, замовляю службу за здоров’я сина, за Україну, нашу перемогу. Всі священнослужителі наших сільських церков постійно згадують у кожній проповіді всіх наших бійців поіменно.
У нас із сином завжди була повна злагода, ніколи не сварилися і не сваримося, поважаємо і любимо одне одного. Я відчуваю, що мій син дуже змінився, голос у нього став якийсь мужній. Він до мене завжди говорив з любов’ю, а тепер у голосі відчувається лагідність, ніжність, піклування. Це мене трохи заспокоює, хоч він і не розповідає ніколи про бої. Каже, що вони там усі чекають з нетерпінням на мир, бо мир – то є найкраще, що є у світі. Він зрозумів тепер ціну миру, бо відчув на собі війну. Пам’ятаю, ще тоді, коли я його відмовляла від армії, він мовив: «Мамо, мамо, з Батьківщини не втікають, за неї б’ються і життя не шкодують!» Він такий у мене, що коли йому буде навіть дуже погано, того не скаже, але таке я відчуваю і без слів своїм материнським серцем. А коли я починаю плакати, він мене завжди запевняє: «Мамо, не плачте, я обов’язково повернуся, вірте в це!» Розповів, що восени спеціально попроситься у відпустку, щоб допомогти мені викопати картоплю та в інших осінніх роботах по господарству. Бачте, який у мене син!» – з гордістю та піднесенням каже матір солдата.
Хтось, можливо, скаже: чим же ця історія вражаюча? Відповімо: дана історія вражаюча для людей з тонкою шкірою та великими серцями, а не… Вона найперше вражає безмежною материнською любов’ю, добротою одних людей і бездушністю інших, також повним взаєморозумінням між сином і матір’ю.
І не хочеться вірити, що райвійськкомат свідомо мобілізував цього молодого чоловіка, не вияснивши умов та стану його родини. Та проти фактів не попреш… Хочеться вірити, що в майбутньому такого не повториться, адже в Україні не оголошено воєнного стану і немає потреби «гребти» всіх чоловіків призивного віку підряд лише заради виконання відсотків мобілізаційного плану.

Читайте нас в Google News
Теги: АТОінвалідновини тернопільщинисинТеребовля
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

У зіткненні двох Mercedes нa Чортківщині трaвмувaлися бaтько тa 8-річний син з Тернополя

У зіткненні двох Mercedes нa Чортківщині трaвмувaлися бaтько тa 8-річний син з Тернополя

26.12.2025
Володимир Лукачик

Головний тренер ФК “Теребовля” Володимир Лукачик: «Без досвіду було надзвичайно складно грати на обласному рівні»

14.12.2025
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Колядники Тернопільської єпархії ПЦУ завітали до облради 04.01.2026
  • ВАЖЛИВО! Як курсуватимуть міські автобуси за маршрутами №32 та №40 04.01.2026
  • За 2025 рік у Тернопільському перинатальному центрі народилось 2004 дитини 03.01.2026
  • Відійшла у засвіти медсестра дитячої лікарні Надія Онищук з Тернополя 03.01.2026
  • У Тернополі учасники бойових дій отримають житлові ваучери на 2 млн грн 03.01.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.