На думку збаражанина, слідство ведеться мляво, бо у Генпрокуратурі залишилися ті, хто безпосередньо замішаний у кривавих подіях на Майдані.
— Ці люди зараз просто помінялися кріслами, і, за великим рахунком, з лютого у нас нічого не змінилося, — вважає Володимир. — Ті, хто порушував кримінальні справи і впаював 15 років водіям, які купували каністру бензину, продовжують займати високі посади. Половину діячів з Генпрокуратури треба пересадити…
Доклавши немало зусиль, Володимир Голоднюк добився заміни слідчого, який вів справу Устима. Цей слідчий був зовсім некомпетентний. Новий «слідак» – більш грамотний, але розслідування все одно веде формально.
— У Києві я просив показати мені протокол огляду місця події, —каже Володимир Голоднюк. — Мені пояснили: протокол десь є, але не у моїй конкретно справі. Слідчий його навіть не бачив. Як можна вести слідство, не орієнтуючись у деталях? Бачу, що вони роблять все, щоб нічого не робити. Об’єднали багато справ в одну і зробили кашу. Справи за фактами вбивства на Майдані змішали зі справами про знищення майна, підпалами Будинку профспілок, офісу компартії… У мутній воді легше рибу ловити. Вивести кінці у тому псевдорозслідуванні буде вкрай важко…
Збаражанин вважає, що секретні матеріали за подіями на Майдані не знищені. Вони будуть використані або вже використовуються для шантажу певних політиків. Рано чи пізно ці матеріали «заговорять».
— Мене особисто не цікавлять персоналії виконавців, які вбивали наших дітей, — зазначив Володимир. — Ну, буду я знати, що стріляв Вася Іванов, то й що? А ось імена замовників мене цікавлять, бо вони ще «на марші» і багато біди можуть завдати українцям.
Поцікавилася у Володимира станом виплати грошових компенсацій, які держава після лютневих подій обіцяла сім’ям потерпілих активістів.
Виявляється, за попереднім наказом Мінсоцполітики, під виплату підпадала дуже мала частина потерпілих: непрацездатні й ті, хто має на утриманні малолітніх дітей. «Не враховувалося таке поняття, як моральне відшкодування, — каже пан Голоднюк. — Люди гинули у прямому ефірі, відстоюючи свої законні права, а держава на це не звернула уваги. Я колись працював на заводі, то там за врізаний палець давали відшкодування, а тут людей вбивали на камеру, а їхні рідні не підпали під виплати. Для мене не гроші важливі, а ставлення держави. Поки що я не отримав нічого. Мінсоцполітики нібито вже розглянуло і внесло зміни, згідно з якими відшкодування отримають усі родини Героїв Небесної сотні. Окреме питання – по Фонду громади Приірпіння, який зібрав понад 50 мільйонів гривень суто для родин майданівців. Частина цих грошей зникла. З приводу їх нецільового використання ведеться слідство. Наша держава до сих пір не змінилася. Досі народ мислить штампами – як би щось урвати. Це не просто аморально, це ницість! Гроші мені дитину не повернуть, але якщо бабця несла на Майдан десять гривень зі своєї пенсії, то родичі загиблих мають право отримати ті кошти».
Світлана Ліщук.
Інформація до теми: Розстріли на Майдані вчинила злочинна організація на чолі з екс-президентом Януковичем
Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування розстрілів демонстрантів у Києві 18-20 лютого вважає, що масове вбивство людей на Майдані вчинило злочинне угруповання на чолі з Віктором Януковичем.
7 липня комісія надішле всі напрацьовані матеріали в Генпрокуратуру, повідомив її голова, депутат Геннадій Москаль на своєму офіційному сайті, викладаючи звіт ТСК.
Слідча комісія вирішила, що організаторів і виконавців розстрілу учасників акцій протесту, які отримали назву «Майдан», можна за всіма ознаками вважати злочинним угрупованням.
Згідно з п.4 статті 28 Кримінального Кодексу України, «злочин визнається вчиненим злочинною організацією, якщо він скоєний стійким ієрархічним об’єднанням декількох осіб (п’ять і більше), члени якого або структурні частини якого за попередньою змовою зорганізувалися для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів учасниками цієї організації, або керівництва чи координації злочинної діяльності інших осіб, або забезпечення ф
ункц
іонування як самої злочинної організації, так і інших злочинних груп».
«Комісія дійшла висновку, що керівником даної злочинної організації є колишній президент України Віктор Янукович», бо він «не застосував жодних заходів, передбачених ст. 106, 107 Конституції України, щодо припинення громадянського протистояння, яке призвело до численних жертв серед українських громадян», йдеться у звіті.
У цю «злочинну організацію», за даними комісії, входили:
весь склад Кабінету міністрів України, який 22 січня 2014 року проголосував за протиправні постанови № 12,13,14, які, на думку комісії, призвели до зіткнень 18 лютого (на сьогодні ці акти скасовані Окружним Адміністративним судом Києва);
екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко;
командувач внутрішніх військ Станіслав Шуляк;
заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк;
заступник начальника ГУ МВС у Києві Валерій Мазан;
заступник начальника ГУ МВС у Києві Петро Фетчук;
начальник управління громадської безпеки ГУ МВС у Києві Олег Мариненко;
начальник спецпідрозділу «Беркут» ГУ МВС у Києві Сергій Кусюк;
голова Служби безпеки України Олександр Якименко;
перший заступник голови СБУ Володимир Тоцький;
начальник спецпідрозділу «Альфа» СБУ Олег Присяжний;
начальник Антитерористичного центру СБУ Андрій Меркулов;
перший заступник міністра Кабінету міністрів Владислав Забарський;
весь склад оперативного штабу, який був створений наказом голови СБУ Якименком для проведення Антитерористичної операції проти Майдану;
повний склад суддів Печерського районного суду Києва, які 9 грудня 2013 року винесли неправосудну ухвалу, якою заборонялося перешкоджати пересуванню громадян, зокрема, блокуванням вулиць, тобто фактично заборонявся Майдан (№ 757/27190/13-Ц);
посадові особи Київської міськради, які в порушення статті 33 Конституції України подали позов до Печерського райсуду Києва, на підставі якого той виніс ухвалу 09.12.2014.
«Дії цих осіб підпадають під статтю 255 Кримінального Кодексу України – «Створення злочинної організації», – наголошується в звіті ТСК.
Обговорення