Акцію “Збережи своє серце” провели у Тернопільській ОДА 29 вересня у рамках Всесвітнього дня серця, що відбувається з ініціативи Всесвітньої федерації серця за партнерства Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року і підтримується організаціями-членами Світової Федерації Серця спільно з ВООЗ, ЮНЕСКО та іншими міжнародними організаціями, пише сайт ОДА.
Такі акції проводитимуть систематично, зазначив виконувач обов’язків заступника голови ОДА з гуманітарних питань Віктор Овчарук.
“Ця подія є щорічна і відзначається в останню неділю вересня. Метою є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і популяризація профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця. У цей день є необхідність максимального залучення уваги людей до свого здоров’я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати”, – зауважив Віктор Овчарук.
Після завершення акції медики проводять аналіз отриманих даних.
“Зокрема, виділятимуть групи, які потребують диспансерного спостереження та медикаментозного втручання, розроблюватимуть певні заходи, спрямовані на усунення чи зменшення впливу факторів ризику. Адже для забезпечення максимальної ефективності профілактичної роботи сімейний лікар повинен вивчити поширеність і вираженість основних факторів серцево-судинних захворювань та оцінити індивідуальний ризик для хворого”, – додав Віктор Овчарук.
Очільник медицини області висловив міркування, що найпершу роль у профілактиці серцево-судинних захворювань віддіграє її грамотне ведення. Цього дотримуються зарубіжні медики. Головне — знання, бажання та поінформованість лікарів і пацієнтів. Грамотні дії фахівців, особливо терапевтів та лікарів сімейної медицини допоможуть врятувати сотні, а то й тисячі життів. Популяризація здорового та активного способу життя є першим та найдієвішим заходом для здоров‘я суспільства.
Довідково:
Хвороби системи кровообігу є вікозалежною патологією. При старінні людини в організмі поступово змінюються ліпідний і вуглеводний обміни, погіршується стан серцево-судинної системи, її резервні можливості. Крім того, чинниками підвищення захворюваності є зміни в соціально-економічних відношеннях, ослаблення організаційних профілактичних заходів, поширення шкідливих звичок і нездорового способу життя.
У дорослого населення Тернопільщини щорічно реєструється понад 600 тисяч випадків захворювань серцево-судинної системи.
Друге місце в структурі поширеності та захворюваності хвороб системи кровообігу займає ішемічна хвороба серця, тому велике значення необхідно приділяти профілактиці та лікуванню атеросклерозу і його проявів.
На Тернопільщині зареєстровано 227 841 особа з ішемічною хворобою серця і у 68 985 з них дана хвороба перебігає із серцевими нападами (стенокардією), які, власне, можуть призвести до важкого і часто смертельного ускладнення – гострого інфаркту міокарда.
Рівень смертності від хвороб системи кровообігу у 2014 році склав 99,63 на 10 тис.населення (у 2013 році – обласний показник становив 96,73, український – 97,06).
Обговорення