Повідомлення про загиблих, поранених, полонених на сході України атакують простого українця з екранів телебачення, з радіоприймачів, інтернет-сайтів… Останній рік для кожного свідомого громадянина нашої країни перетворився на інформаційний марафон безконечного пошуку найсвіжіших відповідей на запитання «Ну що там, на сході?».
Як наслідок — в Україні згуртувалися в тисячну армію волонтери та небайдужі люди, котрі віддають неоголошеній війні свій час, зусилля та гроші. Та коли одні присвятили себе порятунку України сповна, інші продовжують безтурботно жити, ігноруючи невтішні новини. Тисячі українців об’єднались навколо спільної справи — допомоги героям, а тисячі інших воліють не бачити проблем узагалі.
На допомогу захисникам відгукується чимало людей. Серед них і відомі тернополяни, люди культури та мистецтва. Тернопільська дизайнерка Оксана Бачинська через тривожні події на сході розпочала серійне виробництво термобілизни для бійців АТО. Обласна філармонія, палац культури «Березіль» приймають благодійні концерти, а прості тернопільські господині влаштовують вечорами акції з виробництва смаколиків для бійців, пише “Вільне життя“.
Водночас у такий тривожний час нічні клуби, ресторани, розважальні центри залишаються переповненими. Чимала частина українців витрачає сотні гривень на розваги та власне задоволення. Для прикладу, одноразовий відпочинок у нічному клубі коштує близько двохсот гривень. Похід в улюблене кафе, ресторан обходиться не менше ніж у сотню гривень. Вечір із друзями в кіно чи боулінгу вдарить по гаманці сумою в щонайменше п’ятдесяти гривень.
Ці гроші немалі. Особливо якщо порівняти їх із вартістю квитка на благадійний концерт. Вона зазвичай мізерна. Інколи вхід узагалі безкоштовний. У такому разі організатори ставлять скриньки для доброчинного збору коштів — хто скільки зможе. Попри це бажаючих відвідати благодійні заходи на підтримку вояків АТО помітно бракує.
— На превеликий жаль, великого ажіотажу або переповненого залу на концертах, які ми влаштовуємо з прив’язкою до подій, що відбуваються нині в країні, немає, — каже директор обласної філармонії Ярослав Лемішка. — Та незважаючи на це, ми доволі часто влаштовуємо подібні заходи, запрошуємо сім’ї загиблих та небайдужих людей. Наш колектив усіляко намагається допомогти не лише фінансово бійцям, а й морально людям, котрі постраждали через події на сході. Так, ми кличемо на наші концерти рідних загиблих воїнів та дітей зі Східної України…
Відповідь на запитання, чому декотрим весело, коли країна в постійній жалобі, ми спробували знайти в елітному закладі відпочинку Тернополя. У звичайний робочий день зал ресторану заповнений, лунає гучна музика, за столиками чути сміх та безтурботні розмови. Одну компанію з п’яти осіб наше запитання роздратувало. Адже ми поцікавились, чому деякі люди веселяться у час війни, а інші зі шкіри лізуть, щоб допомогти армії.
— Якщо ми відпочиваємо після роботи, то це не означає, що нам байдужа ситуація в державі, — прокоментував молодий чоловік Максим. — Я неодноразово давав гроші волонтерам, віддавав одноденний заробіток для АТО. З усіх боків чути лише одне: війна, обстріли, мобілізація… Від цього теж треба відпочивати. І нічого страшного або неправильного в цьому я не бачу.
Справді, кожен має право на власну думку і ставлення до певних подій, кожен обирає собі спосіб життя і вид відпочинку. Виходить, можна співчувати країні та її захисникам, сидячи в ресторані за бокалом недешевого вина. А можна після важкого робочого дня відпочивати на логістичних складах або у волонтерських центрах. Кожен має право вибирати…