Уже 25-та ювілейна виставка-конкурс «Замість ялинки — зимовий букет» відбулася в Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
14-15-го грудня школярі з усіх районів краю представили на суд журі понад 200 робіт, повідомляє day.kyiv.ua.
Конкурс передбачав три номінації — «Новорічна композиція «Різдвяна казка», «Галицькі сувеніри та різдвяна атрибутика», «Дідух — Різдвяний дух». Роботи виконані з підручних природних матеріалів. Це свідчить про те, що проявивши фантазію, можна без особливих затрат зробити чудові подарунки для дорогих людей, створити особливу атмосферу свята в домівці і зберегти життя ялинці.
«Перший напрямок конкурсу — природоохоронний, — розповів «Дню» директор установи, заслужений працівник освіти України Іван Герц. — Новий рік завжди супроводжується вирубкою хвойних дерев і наша мета зводиться до того щоби завдяки природним матеріалам зробити композиції, які цілком можуть замінити красуню-ялинку. Можна сказати, що за ці 25 років, що ми проводимо виставки «Замість ялинки — зимовий букет», ми зберегли цілі гектари хвойних лісів від вирубки.
Другий напрямок заходу — народознавчий. Новорічне дійство поєднується із Різдвяними святами і мабуть кожному з нас уже стало звичним, що напередодні Різдва у Святвечір ми заносимо в хату дідух. На нашій виставці представлена величезна кількість оцих виробів із соломи — дідухів, павуків, зірочок із злакових культур. Тобто, ми долучаємо дітей до вивчення українських звичаїв і обрядів».
За словами Івана Герца, уже готові документи на відкриття музею дідухів, де будуть зібрані найкращі зразки, адже загалом їх надзвичайно багато. Щороку експозиція оновлюватиметься. До речі, дідухи, виготовлені руками юннатів, можна буде побачити і на Різдвяно-новорічній виставці в Українському домі «Перемога».
У своїх роботах юннати, зокрема, використовували патріотичну тематику. Привертає увагу дідух «З Україною в серці», створений школярами Лановецького району. Зі стебел пшениці вони сформували основний сніп-«голову» у вінку, застосувавши різні техніки плетіння. Із злакових культур зробили руки, складені у формі серця, що обіймають мапу України. Із пучечків вівса виготовили «спідницю».
«У теплий Різдвяний вечір можна запалити свічник «Різдвяні дзвони», — каже автор роботи шестикласниця Ілона Вавринюк. Він — у вигляді трикупольного храму. Елементи виготовлені на гончарному крузі. Керівник гуртків Лановецького районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості Олег Яцула розповів, що усі ідеї власні, а не з Інтернету. «Я дітей націлюю на те, щоби самому фантазувати, придумувати», — зазначає пан Олег. А от другокласники і батьки із загальноосвітньої школи 1-3-го ступенів містечка Микулинці Теребовлянського району привезли на конкурс «Зимову казку». Голова батьківського комітету Марія Мнюх показує ялинку із шишок, горішків, квасолі, кукурудзи. «Хатку — оздобили сіном та соломою. Виготовили янголів. Усе це зроблено руками дітей і батьків. Ми є дуже дружній клас. Принесли хто, що міг і склали от таку композицію. З гілок винограду сплели ліхтар. Ангели — із мішковини чотирьох видів. Використовували кору дерева, фарби, пух, пір’я», — розповіла пані Марія.
Виставка «Замість ялинки — зимовий букет», що вже стала традиційною в Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості, діятиме до 25-го січня. Щороку її відвідують сотні тернополян і гостей міста.