На 86-му році життя пішов з життя Вадим Аркадійович Білоцерківський — один з тих, хто стояв біля витоків підгаєцької «Ниви» та виховав численних професійних футболістів. Про це пише ПЕРШИЙ онлайн. Протягом своєї тренерської кар’єри він залишив значний слід в історії українського футболу, працюючи як наставник молодих спортсменів та провідних місцевих клубів.
Початок футбольної кар’єри та вихованці Білоцерківського
Вадим Білоцерківський розпочав свою тренерську діяльність після завершення професійної кар’єри гравця, протягом якої захищав ворота команд «Хімік» (Березняки) та «Динамо» (Брест). Його талант тренера найбільше розкрився в роботі з молоддю, багато з якої пізніше виступала за тернопільську, бережанську та підгаєцьку «Ниву». Серед його вихованців були такі відомі гравці, як Петро Дідик, Василь Івегеш, Ярослав Ватаманюк, Віталій Ніколенко, Іван та Віктор Ряшко, Ігор Сушка, Петро та Степан Червін. А також талановиті Ігор Яворський, Ігор Біскуп, Роман Мацюпа та Богдан Швець.
Заснування підгаєцької «Ниви»
У 1978 році, коли створювалася підгаєцька «Нива», Вадим Білоцерківський тренував збірну команду «Трудових резервів» у Підгайцях, яка готувалася до Міжвідомчої першості України. Саме тоді Іван Михайлович Потупа запросив команду Білоцерківського захищати кольори «Ниви». Багато гравців, серед яких були Дідик, Біскуп, Швець, Мацюпа, Червін і Яворський, приєдналися до клубу, що стало важливим поштовхом у становленні команди.
Восени 1979 року Іван Потупа запросив Вадима Аркадійовича очолити команду, і Білоцерківський погодився на цей крок до червня 1980 року, після чого планував повернутися до Львова. Разом із помічником Михайлом Дунцем вони забезпечили підготовку команди, завоювали Кубок Тернопільської області у 1980 році та успішно розпочали участь у першості України серед аматорських команд.
Спадщина та вклад у розвиток футболу
Успіхи, досягнуті під керівництвом Вадима Білоцерківського, сприяли зміцненню позицій «Ниви» та інших місцевих клубів, якими він керував, зокрема чортківського «Кристалу» та новосільського «Колоса». Окрім успіхів в турнірах, Білоцерківський запам’ятався своїм підходом до виховання молоді, завдяки якому виховав не одне покоління талановитих спортсменів.
Народжений 19 серпня 1939 року у смт Опішня на Полтавщині, Вадим Білоцерківський пройшов шлях від гравця до одного з найбільш впливових дитячо-юнацьких тренерів. Його спортивна спадщина продовжує жити через досягнення його вихованців та команди, які він тренував.
Глибокі співчуття родині, друзям та всім, хто знав Вадима Аркадійовича. Він залишив вагомий слід в історії футболу, а його вклад в український спорт неможливо переоцінити.
Раніше ми писали про те, що головний тренер тернопільської «Ниви» Євген Калиниченко залишив свою посаду.
Головний тренер тернопільської «Ниви» Євген Калиниченко залишив свою посаду
Обговорення