• Останні
  • У тренді
Вдова з Тернополя у суді довела загибель чоловіка у Бахмуті

Вдова з Тернополя у суді довела загибель чоловіка у Бахмуті

03.04.2023
На Тернопільщині біля села Ліски перекинувся бус із 18 пасажирами: є постраждалі

На Тернопільщині біля села Ліски перекинувся бус із 18 пасажирами: є постраждалі

22.05.2025
На Тернопільщині трьох дітей після ДТП доправили до лікарні

На Тернопільщині трьох дітей після ДТП доправили до лікарні

22.05.2025
Володимир Боїло

У бою на Сумщині загинув 30-річний Володимир Боїло з Тернопілля

22.05.2025
Дмитро Завойський

У ДТП на Донеччині загинув молодший сержант Дмитро Завойський з Борщева

22.05.2025
Роман Вегера

Байковецька громада втратила захисника Романа Вегеру

22.05.2025
Історія Олега з позивним “Француз”: не про втечу, а про повернення до лав ЗСУ

Історія Олега з позивним “Француз”: не про втечу, а про повернення до лав ЗСУ

22.05.2025
Віталієм Масловським

У Вишнівці попрощалися з загиблим унаслідок ДТП військовослужбовцем Віталієм Масловським

22.05.2025
Петром Біликом

У Підволочиську прощатимуться з молодим солдатом Петром Біликом

22.05.2025
Про шахрайські схеми в соцмережах розповідає фахівець з кібербезпеки Євген Шевцов

Про шахрайські схеми в соцмережах розповідає фахівець з кібербезпеки Євген Шевцов

22.05.2025
У Тернополі вшанували 164-ту річницю перепоховання Тараса Шевченка

У Тернополі вшанували 164-ту річницю перепоховання Тараса Шевченка

22.05.2025
Віталій Чикало

Був викладачем – став військовим: історія захисника з Тернополя Віталія Чикала

22.05.2025
Під вогнем і дронами: як бійці 85 батальйону врятували побратимів

Під вогнем і дронами: як бійці 85 батальйону врятували побратимів

22.05.2025
П’ятниця, 23 Травня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Вдова з Тернополя у суді довела загибель чоловіка у Бахмуті

Опубліковано Газета Місто
03.04.2023

У грудні 2022 року тернополянка Марія С. в інтересах свого неповнолітнього сина звернулась із заявою до суду та просила встановити факт смерті її чоловіка Романа С. у місті Бахмут Донецької області в ході бойового зіткнення 22 жовтня 2022 року.

В обґрунтування своїх вимог вказала, що це їй необхідне для отримання свідоцтва про смерть та подальшого отримання відповідних пільг, грошової допомоги, соціального статусу для малолітнього сина загиблого.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

VR-технології для психологічної адаптації воїнів: старт проєкту в ОК “Захід”

VR-технології для психологічної адаптації воїнів: старт проєкту в ОК “Захід”

21.05.2025
Підготовка насичена, але цікава», – новобранець Андрій про перші кроки на службі

Підготовка насичена, але цікава», – новобранець Андрій про перші кроки на службі

20.05.2025

Рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 27 січня 2023 року позивачці у задоволенні заяви відмовлено.

Не погодившись із судовим рішенням, Марія С. подала апеляційну скаргу та просила це рішення скасувати, а її заяву задовольнити в повному обсязі. Позивачка зазначила, що Роман С. був батьком їхнього малолітнього сина, що підтверджено свідоцтвом про народження дитини. 6 червня 2022 року, відповідно до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, чоловіка було призвано на військову службу та після проходження відповідної підготовки зараховано навідником однієї з військових частин.

Про загибель чоловіка родина взнала зі “Сповіщення сім’ї”, надісланого командиром військової частини, та з Акту про настання смерті солдата Романа С. під час бойового зіткнення зі збройними силами російської федерації 22 жовтня 2022 року в м. Бахмут Донецької області. Чоловікові було 33 роки.

Обґрунтовуючи свою заяву, Марія С. наголосила, що тіло чоловіка неможливо евакуювати, оскільки воно знаходиться на тимчасово непідконтрольній території України в зоні активних бойових дій, тому вона змушена звернутись до суду із заявою про встановлення факту його смерті.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, детально перевіривши матеріали цивільної справи в межах апеляційної скарги, не погодилась із висновками суду першої інстанції, що заявниця передчасно звернулась до суду, оскільки вона не зверталась до відповідних компетентних органів з приводу отримання належних її сину виплат і пільг, та відмову в їх наданні не отримала.

Відповідно до ст. 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожна особа має право в порядку, встановлено Цивільним процесуальним кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав (ст. 4 ЦПК України). Пунктом 3 рішення Конституційного Суду України від 9 липня 2002 року № 15-рп/2002 встановлено, що обов’язкове досудове врегулювання спорів, яке виключає можливість прийняття позовної заяви до розгляду і здійснення за нею правосуддя, порушує право особи на судовий захист. Тобто, обрання певного засобу правового захисту, у тому числі і досудового врегулювання спору, є правом, а не обов’язком особи, яка добровільно, виходячи з власних інтересів, його використовує.

Стосовно висновку місцевого суду, що “Сповіщення сім’ї” є підставою для подання документів для призначення пенсії (матеріальної допомоги) і надання пільг в установленому законодавством порядку, колегія суддів зазначила, що у поданій заяві та в суді першої інстанції Марія С. указала, що встановлення факту смерті чоловіка їй необхідне для отримання свідоцтва про смерть, а в подальшому – оформлення відповідних пільг, грошової допомоги, соціального статусу дитини. Тобто, першочергово заява подана з метою отримання свідоцтва про смерть Романа С.

Тим часом, відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті саме суд уповноважений розглядати такі справи. Особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, передбачені ст. 317 ЦПК України. Предметом доказування у таких справах є не сама подія смерті, а її чітко визначений час, який передбачає для заявника правові наслідки.

Відповідно до матеріалів справи, згідно з Актом, складеним у м. Бахмут, солдатами Анатолієм А. та Данилом І. третьої штормової роти військової частини N засвідчено, що 22 жовтня 2022 року о 10-ій год. Роман С. загинув під час бойового зіткнення зі збройними силами російської федерації поблизу м. Бахмут Донецької області – отримав несумісне з життям вогнепальне поранення. Через високу інтенсивність введення противником бойових дій, евакуація тіла Романа С. донині неможлива. Бахмутська територіальна громада як на день смерті Романа С., так і на час розгляду справи судом апеляційної інстанції належить до місць, де точаться активні бойові дії, що підтверджено Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25 квітня 2022 року № 75, із відповідними змінами.

Також колегією суддів враховано, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан, який діє досі на всій території країни.

З урахуванням наведеного, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу Марії С. в інтересах малолітнього сина задовольнила. Рішення Тернопільського міськрайонного суду від 27 січня 2023 року скасувала та ухвалила нове рішення, яким встановила факт смерті Романа С. 22 жовтня 2022 року в м. Бахмут Донецької області у період дії воєнного стану під час проходження служби за контрактом у Збройних Силах України при виконанні військового обов’язку військової служби в Збройних Силах України під час бойових дій із забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони Батьківщини та територіальної цілісності, відсічі і стримування збройної агресії з боку збройних сил російської федерації, повідомляє пресслужба Тернопільського апеляційного суду.

Читайте нас в Google News
Джерело: Перший онлайн
Теги: бахмутвдовавійназагибельсуд
Share29ShareSend

Пов'язані публікації

Ігор Гайдук

Апеляцiйна палата ВАКС розгляне скаргу на вирок ексзаступнику голови Тернопiльської ОВА Ігорю Гайдуку

20.05.2025
Микола Сідляр

Волонтер «Української команди» з Гримайлова Микола Сідляр: «Я відвідав захисників, які воюють на сході, вже понад 40 разів»

19.05.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Увага! Поліція Тернопільщини розшукує Юрія Допіру зі Збаража 22.05.2025
  • Маркетингові технології ПБС з Тернополя беруть участь в столичному економічному форумі 22.05.2025
  • Як бійці 85 батальйону врятували побратимів з-під вогню та дронів 22.05.2025
  • Історія викладача та захисника з Тернополя Віталія Чикала 22.05.2025
  • 24 травня у Тернополі відзначатимуть Міжнародний день біатлону 22.05.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.