Передбачається, що у 2018 році активніше розвиватиметься виробництво, а для маркетологів, бухгалтерів та інших фахівців з’явиться більше пропозицій.
2017 рік відзначився позитивною динамікою ринку праці Тернопільщини. На цей процес, зокрема, вплинула активність служби зайнятості населення та ряд заходів, пов’язаних з легалізацією зайнятості. Так, порівняно з минулим роком, чисельність вакантних пропозицій зросла на 36%.
Тенденції ринку праці: затребувані вакансії у Тернополі
Станом на кінець грудня на порталіTrud.com ternopol.trud.com розміщено близько 1,5 тис. пропозицій по работі у Тернополі. Найактивнішим «постачальником» вакансій у місті є сфера торгівлі. Активною є і галузь виробництва, але більше 50% пропозицій, що розміщуються у цій категорії, передбачають роботу за кордоном. Середня заробітна плата у місті становить 7 тис. гривень.
Тернопільські роботодавці зацікавлені у досвідчених продавцях та спеціалістах з продажів, водіях, автомеханіках, слюсарях, офіціантах та некваліфікованих робітниках. У той же час пошукачі прагнуть отримати більш престижну роботу. Найбільшим попитом серед них користуються такі вакансії:
- IT-спеціаліст;
- маркетолог;
- спеціаліст по роботі з соціальними мережами;
- фінансовий консультант;
- бухгалтер;
- торговий представник;
- керівник відділу;
- графічний дизайнер.
Які роботодавці розшукують представників затребуваних професій
Зацікавлені вищеперерахованими вакансіями пошукачі користуються попитом серед працедавців, які представляють:
- IT-компанії;
- сервісні центри;
- торгівельні мережі;
- автосервісні центри та СТО;
- банківський сектор;
- сферу обслуговування.
Кадрові спеціалісти стверджують, що економічна криза відступає, що, зокрема, відчутно і на тернопільському ринку. Передбачається, що у 2018 році активніше розвиватиметься виробництво, а для маркетологів, бухгалтерів та інших фахівців з’явиться більше пропозицій.
Пошук роботи у Тернополі: рекомендації кадрових фахівців
Щоб збільшити власні шанси на отримання гідної роботи, скористайтеся порадами HR-спеціалістів щодо написання резюме.
- Пишіть просто та зрозуміло. Обираючи формат для своєї професійної анкети, намагайтесязнайти баланс між чіткістю та унікальністю. Описуючи попередні місця роботивикористовуйте хронологічний порядок та короткі коментарі щодо функціональнихобов’язків.
- Наголошуйте на перевагах. Не варто занадто концентруватися на своєму досвіді, тим паче на не релевантному. Кожне ваше слово має переконувати роботодавця у тому, що він залишиться у виграші, якщо вирішить співпрацювати саме з вами. Пишіть конкретно, але лаконічно.
- Якщо ви маєте дипломи чи сертифікати з тренінгів або курсів, котрі ви відвідували, прикріпляйте їх до резюме. Крім того, варто вказати, що саме ви освоїли під час навчання та як використовуєте отриманні знання на практиці.
Крім того, вкрай важливо мати чітке уявлення про те, до чого ви прагнете і щодо того, що вас принципово не влаштовує.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Обговорення