Аналітики НБУ прогнозуються, що через екстрені карантинні обмеження для подолання пандемії, спричиненої COVID-19, та глобальної кризи українська економіка скоротиться на 5,0% у 2020 році, але відновить зростання на рівні близько 4% у наступні роки, зазначають аналітики НБУ.
Про це повідомляється у квітневому інфляційному звіті Національного банку України (НБУ), пише agronews.ua.
«Економіка України увійшла у світову економічну кризу, з більшим запасом міцності, ніж під час минулих криз (2008 та 2014 рр.). Серед ключових здобутків, які раніше виступали каталізаторами криз, пише Нацбанк, є помірна інфляція, запроваджена ефективна політика плаваючого валютного курсоутворення та валютна лібералізація, значний обсяг міжнародних резервів, виважена фіскальна політика, а також реформовані банківський та енергетичний сектори», – ідеться у звіті..
Тому ці переваги, вважають в НБУ, дають надію подолати нинішню кризу з меншими втратами, ніж це було раніше.
З огляду на тривалий період макроекономічної стабільності у 2016-2019 роках Уряд та Національний банк наразі здатні проводити політику економічного стимулювання та згладжувати негативні шоки. Водночас в умовах погіршення ситуації на світових фінринках, вкрай важливою для України є нова програма співпраці з МВФ, яка забезпечить додаткові ресурси для подолання наслідків пандемії. У Верховній Раді також наголошують, що Україна здатна відмовитися від співпраці з МВФ лише у середньостроковій перспективі. Наразі кредит МВФ необхідний для розв’язання проблеми з державним боргом, — зазначив глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Обговорення