Американські викладачі дедалі частіше відмовляються від цифрових форматів перевірки знань і повертаються до традиційних паперових зошитів. Причина — масове використання студентами штучного інтелекту, зокрема ChatGPT, для виконання домашніх завдань і написання есе. Про це повідомило видання The Wall Street Journal.
Так звані «сині книжки» — екзаменаційні зошити — почали активно повертатися в аудиторії після різкого падіння попиту у 2020–2021 роках. Наприклад, їхні продажі цього року зросли на понад 30% в Техаському університеті A&M, на 50% — в Університеті Флориди, і на рекордні 80% — в Університеті Берклі.
Запровадження ChatGPT у 2022 році створило у студентів спокусу виконувати роботи за допомогою ШІ. Це змусило викладачів відмовитися від дистанційних форматів і знову перевіряти знання наживо — у класі, з ручкою й зошитом. На гуманітарних факультетах дедалі менше задають есе, а математиків просять залишати телефони навіть під час походів до вбиральні.
Частина викладачів, попри стримувальні заходи, визнає користь від ШІ. На їхню думку, майбутні професіонали повинні не уникати, а вчитися грамотно користуватися новими технологіями. Адже здатність ефективно взаємодіяти зі штучним інтелектом уже скоро стане обов’язковою навичкою на ринку праці.
Навіть якщо паперові зошити тимчасово повернулися до вишівських аудиторій, більшість експертів переконані: майбутнє — не в боротьбі з ШІ, а в навчанні жити й працювати поруч із ним.