Напередодні Дня Незалежності в Музеї історії міста Києва відкрилася виставка-ретроспектива творчості Івана Марчука – геніального українського художника, чиє ім’я відоме в усьому світі. Його унікальна техніка “пльонтанізм” захоплює як професіоналів, так і шанувальників мистецтва. Проєкт “Космічна містерія життя” демонструє широку палітру робіт майстра – від ранніх картин 60-х років минулого століття до сучасних акварельних композицій.
Унікальна виставка генія українського мистецтва
6 серпня в Музеї історії міста Києва відбулося урочисте відкриття виставки-ретроспективи творчості Івана Марчука. Захід приурочили до Дня Незалежності України. Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА, зазначила:
“Сьогодні ми вкотре захоплюємося талантом Івана Марчука – легенди українського та світового живопису, з яким нам пощастило жити в один час. Картини маестро – це мистецька візитівка нашої держави у світі, а його трудомісткий цикл “пльонтанізм” збагатив українським мистецтвом світову культуру”.
Від ранніх робіт до “Космічної містерії життя”
Проєкт “Космічна містерія життя” представляє ретроспективу творчого доробку митця. 15 циклів автора – 15 різних Марчуків в одному музейному просторі. На виставці представлені понад 180 картин митця: медитативні пейзажі українського села, задумливі метафори оголеної душі художника, реальні та фантастичні квіти, абстрактний сюрреалізм, феєричні експресії, самобутні «запльонтані» натюрморти, «сліпі» замальовки. Вони охоплюють період від ранніх робіт 60-х років до акварельних композицій, створених за останні два роки під час вимушеної еміграції через повномасштабне вторгнення Росії.
Генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова зазначила:
“Художнє полотно під час війни – це не лише краса й естетична насолода. Це голос держави, який нагадує світу, як українці щодня борються за право бути на власній землі, європейські цінності, свободу та власну ідентичність”.
Голос України на світовій арені
Мета проєкту «Іван Марчук. Космічна містерія життя» – простежити, хто мав найбільший вплив на творчість митця, що змушувало його приймати доленосні життєві рішення та не припиняти творити навіть у важкі часи переслідувань і заборон. Адже в кожній картині Івана Марчука – його досвід і переживання: дитинство і юність, виклики дорослого життя, всі емоції та почуття його великої душі.
Сам Митець Іван Марчук наголошує:
“Вірю, що світло в нас попереду ще є, бо не може зло побороти добро, а правду приховати брехливий споконвічний ворог. Тому з Україною в серці тримаймо фронт аж до Перемоги”.
Саме зараз полотна майстра є потужною складовою культурної дипломатії, формуючи позитивний образ України у світовому мистецькому просторі.
Роботи для виставки надали 7 музеїв України та більше 20 приватних колекціонерів. Така співпраця дозволила продемонструвати повне зібрання відомих творів митця, а також тих, що раніше ніколи не були представлені на широкий загал.
Інформація про виставку
Ознайомитися з виставкою можна з 7 серпня до 29 вересня в Музейно-виставковому центрі Музею (вул. Богдана Хмельницького, 7): у середу–неділю з 12:00 до 19:00, понеділок–вівторок – вихідні. Каса працює з 12:00 до 18:30.
Виставка проходить із дотриманням безпекових вимог. Найближче до Музейно-виставкового центру укриття – станція метро «Театральна».
Раніше ми писали про те, що встановили новий аукціонний рекорд на творчість художника з Тернопільщини Івана Марчука.
Встановили новий аукціонний рекорд на творчість художника з Тернопільщини Івана Марчука
Обговорення