Представники обласної влади заявляють, що опрацьовують різні варіанти вирішення цієї проблеми, але поки не знаходять розуміння Міністерства оборони. В обласній адміністрації заявляють, що готові навіть орендувати частину приміщення військової частини, але у Києві наразі проти, аби на одному об’єкті знаходилися структурні підрозділи різних міністерств.
Нагадаємо, батальйон «Тернопіль» є добровольчим батальйоном патрульної служби міліції особливого призначення, який сформовано у травні 2014 року. На початку липня перша група бійців батальйону вирушила в зону АТО для участі в бойових діях проти терористів та російських загарбників. Після створення бойового угрупування одразу виникло питання його місця дислокації. Як керівництво правоохоронних органів області, так і обласної адміністрації зверталися у Міністерство оборони з проханням допомогти, але проблема досі залишається відкритою. Як варіант, пропонувалося розмістити батальйон у приміщенні колишньої військової частини, та на заваді стала бюрократія.
– Ініціатива зберегти військову частину зародилася ще рік тому, але Міністерство оборони мало інтерес щодо відчуження цієї території. Як компромісний варіант, громадськість пропонувала віддати будівлі частини військовому ліцею, який перебуває в екстремальних умовах. Коли на території частини розмістили батальйон територіальної оборони, піднімалося питання і щодо розміщення там військового комісаріату, який останнім часом перейшов у інший режим діяльності. А потім запропонували розмістити два батальйони – «Тернопіль» та територіальної оборони, який там вже давно базується, – каже заступник голови ОДА Леонід Бицюра. – Але з Міністерства оборони приходили лише пусті відписки. Мовляв, там неможливе перебування двох структурних підрозділів різних міністерств. Держава перебуває в екстремальних умовах, тому дискусія щодо цього питання, як на мене, не на часі.
Чиновник переконаний, що на території військової частини є вдосталь місця для обох бойових угрупувань.
– Я був у казармі, яку би можна було виділити бійцям. Там все гаразд. Енергетики перевірили стан тепломереж, які зазнали пошкодження. Через те, що після вивільнення частини не випустили воду із системи, вона потріскала. Також обговорили варіанти ремонтних робіт, каже пан Бицюра.
Представник влади стверджує, що розуміє гостроту проблеми, тому адміністрація робить усе можливе, аби вирішити її, навіть готова отримати приміщення військової частини на умовах оренди, пише Номер один.
– Область буде платити гроші Міноборони, якщо воно поставить перед нами таку вимогу, – зазначає Леонід Бицюра. – Відповідний лист ми вже передали Міністру.
Поки зі структури не надходило жодної відповіді.