• Останні
  • У тренді
Український офіцер із литовським корінням: Марюс Стагнюнас не здається попри втрату ноги

Український офіцер із литовським корінням: Марюс Стагнюнас не здається попри втрату ноги

15.03.2025
скласти речі у валізу

Як компактно скласти речі у валізу: ефективні способи економії місця

14.03.2026
їсти чіпси з брекетами

Чи можна їсти чіпси з брекетами?

14.03.2026
дитину до стоматолога

Коли вести дитину до стоматолога вперше? Важливі терміни та поради

14.03.2026
Микола Митник

Зарплата зросла на 24%: ректор тернопільського політеху Микола Митник оприлюднив доходи

14.03.2026
Під чac доcудового cлідcтвa і cуду

8 років за «рейди»: вирок військовим-катівникам на Тернопільщині набрав законної сили

14.03.2026
театралізована Хресна дорога

Жива віра: у Тернополі діти представили театралізовану Хресну дорогу

14.03.2026
тендітні троянди

Квіти, що не в’януть: історія майстра з Кременеччини, який підкорив Тернопіль трояндами зі шпону

14.03.2026
Тернополянин Петро Кудла

Тернополянин Петро Кудла відзначив 100-річчя: вражаюча історія життя

14.03.2026
INSHOES весна

У INSHOES – нова колекція “Весна 2026”: чисті лінії, легкі матеріали і трендові кольори та моделі з Європи

14.03.2026
серіали онлайн

Магія багатосерійних історій: як не потонути в морі контенту та знайти той самий серіал

14.03.2026
Фейк про «смерть 15-річної дівчини від рук ТЦК» на Тернопільщині: як російська ІПСО поширюється через соцмережі

Фейк про «смерть 15-річної дівчини від рук ТЦК» на Тернопільщині: як російська ІПСО поширюється через соцмережі

14.03.2026
СМС розсилка

СМС розсилка для бізнесу: швидкий канал комунікації з клієнтами

14.03.2026
Неділя, 15 Березня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Український офіцер із литовським корінням: Марюс Стагнюнас не здається попри втрату ноги

Опубліковано Назар Торпеда
15.03.2025

Славний нащадок лицарів Великого князівства Литовського в складі Сухопутних військ Збройних Сил України продовжує боротьбу проти московської орди. Офіцер 703 Окремої бригади підтримки Оперативного командування “Захід” Марюс Стагнюнас залишається в строю попри те, що на Запорізькому напрямку втратив ногу! А недавно саме він символічним ударом по м’ячу відкрив футбольний матч між львівськими “Карпатами” та донецьким “Шахтарем”.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Фейк про «смерть 15-річної дівчини від рук ТЦК» на Тернопільщині: як російська ІПСО поширюється через соцмережі

Фейк про «смерть 15-річної дівчини від рук ТЦК» на Тернопільщині: як російська ІПСО поширюється через соцмережі

14.03.2026
44 бригада

23 роки і вже п’ять на війні: історія бійця з тернопільської 44 артбригади

13.03.2026

Насамперед про суто литовське походження імені та прізвища капітана Марюса Стагнюнаса. Усе просто: його батько Валдас – родом саме з цієї балтійської країни. У Литві, до речі, мешкають й інші родичі: бабуся, дядьки, тітка, двоюрідні брати та сестри.

Тож молодий український офіцер став живим уособленням єдності українського та литовського народів, які жили та процвітали в спільній державі – Великому князівстві Литовському в 1236-1795 роках і було настільки потужним, що розгромило московську орду та регулярно отримувало від переможених щедру данину (контрибуцію)!

Наш український герой народився на Тернопільщині. Закінчив Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка на Хмельниччині, у мирному житті отримав фах учителя фізики та інформатики. Але вчинив далекоглядно: навчався ще й на військовій кафедрі вишу за напрямком підготовки військових інженерів. Тож у 2019 році, коли старший брат запропонував долучитися до української армії, погодився. Так і розпочалася військова служба молодого офіцера спочатку в складі 703 окремого полку підтримки, а віднедавна – однойменної бригади Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.

Повномасштабне вторгнення російських окупантів на той час командир взводу з позивним “MARIK” зустрів у добовому наряді, чергував по парку техніки.

“Обстрілів безпосередньо по нашому розташуванню не було, тільки чули, як гримить та вибухає у сусідніх населених пунктах”, – пригадує Марюс Стагнюнас.

Згодом з’єднання працювало на Запорізькому напрямку, куди серед інших поїхав із саперною групою командир його роти. А коли той зазнав поранення, то наприкінці червня 2023 року взводний замінив старшого побратима на фронті.

Як зазнав такого важкого поранення?

“Ми проробляли проходи в інженерних загородженнях для пропуску техніки, мали заходити в Роботине під час великого контрнаступу. Потрапивши під щільний артилерійський обстріл противника,  почав організовувати відхід групи, під час чого наступив на невідомий предмет і… відбувся вибух,  – пригадує. – Я був важко поранений, сержант зазнав легких ушкоджень. Та наша саперна група швидко евакуювала нас обох на “стабік”.

Потім поетапно він пройшов різноманітні лікувальні заклади: Запоріжжя, Дніпро, Івано-Франківськ, Львів, де й надали основну медичну допомогу. Ногу врятувати не вдалося, тому єдиним варіантом відновити рухливість став протез. Зараз у нього він один із найсучасніших, протезування пройшло в місті Берліні.

І капітан продовжує військову службу: він  помічник начальника служби засобів ближнього бою та розвідки. Перевівся сюди після поранення, адже на попередній посаді не міг виконувати обов’язки в повному обсязі за станом здоров’я.

“Знаєте, і морально, і фізично мені якось легко вдалося адаптуватися до того, яким стало моє тіло після поранення, – зізнається 29-річний офіцер. – А ще мене дуже мотивує наш із дружиною Оксаною вічно верткий і непосидючий син Лука, якому два з половиною роки, який скрізь поспішає і тягне за собою! Тому постійно тримаю себе в формі!”.

Оскільки українська родина Стагнюнасів проживає на Львівщині (у Марюса є ще тато, мама, 2 брати і сестра), то реалізувати ідею заступника командира бригади з психологічної підтримки персоналу підполковника Павла Гавришка для капітана не стало проблемою. Знайшовши розуміння та підтримку у командування з’єднання та керівництва ФК “Карпати”, цими днями саме Марюс Стагнюнас символічним ударом по м’ячу відкрив календарний матч чемпіонату “галицьких левів” із футболістами донецького “Шахтаря”.

Це стало і патріотичною акцією, і, за підсумком гри, дуже приємним результатом для господарів: нічия, яка в протистоянні з грандом на вагу перемоги!

“Атмосфера на стадіоні була просто неймовірна! Я був просто схвильований і вражений!”, – ділиться емоціями мужній оборонець України, який футболом професійно ніколи не займався, але був і залишається відданим уболівальником і українським патріотом.

Та футбольний матч – це лише епізод у його бурхливій і сповненій на важливі події біографії.

Капітан Марюс Стагнюнас продовжує військову службу, по максимуму допомагає своєму підрозділові належним чином проводити підготовку та злагодження, якнайкраще виконувати поставлені бойові завдання.

Пишаємося нашими незламними героями!

Читайте нас в Google News

Рекрутинговий центр 703 ОБрП: тел. 095-199-70-88.

Відділ зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.

Фото відділення комунікацій 703 Окремої бригади підтримки та особистого архіву військовослужбовців.

Теги: апітанвійналитовецьМарюс СтагнюнасОК західофіцер
Share11ShareSend

Пов'язані публікації

Віталій Кличко

Віталій Кличко передав бійцям на фронт від громади Києва нову партію допомоги – ще понад 1 900 БпЛА

12.03.2026
Ромaн Кухaрський

Головa Борсуківської сільської рaди здійснив поїздку на схід до захисників

11.03.2026
Завантажити ще
Креатор Буд 20 років Креатор Буд 20 років Креатор Буд 20 років
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Фейкові новини у смартфоні: чому не варто вірити дописам про смерть школярки на Тернопільщині 14.03.2026
  • Ранкова пожежа поблизу Тернополя: у Великих Гаях зайнялася пилорама 14.03.2026
  • Століття невтомної праці та любові: жителька Бучаччини відзначила свій 100-річний ювілей 13.03.2026
  • Аналіз декларації Великогаївського сільського голови Олега Кохмана 13.03.2026
  • Верховний Суд повернув державі понад 100 гектарів заповідного фонду Тернопільщини 12.03.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.