Понад 70% українців позитивно ставляться до зближення України та Польщі. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного компанією «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology» 18-21 листопада 2022 р.
Відповідаючи на запитання «Як ви ставитесь до зближення України і Польщі?», понад половина опитаних (53,4%) відповіли, що однозначно позитивно, а ще 16,7% ставляться скоріше позитивно. Ніяк не ставляться до зближення країн 10,3%. Сказали, що ставляться негативно, 4,3% (скоріше негативно 3%, однозначно негативно – 1,3%). Не визначилися з відповіддю 8,5% респондентів.
На запитання «Як ви вважаєте, в минулі часи Польща і Україна більше були союзниками чи ворогами?» 19,2% українців відповіли, що були виключно союзниками, 31,6% – швидше союзниками, 8,5% відповіли «однаково». Натомість 13,2% вважають, що країни були швидше ворогами, а 6,8% – що країни були більше ворогами. Кожен пя’тий респондент (20,5%) не визначився із відповіддю.
Також українців запитали про те, чи є, на їх думку, у поляків історичні претензії щодо України. 10,7% респондентів сказали, що є значні претензії, 24,8% – що претензії є, але вони забулись на тлі війни з росією, 23,9% – що деякі претензії є, але вони не принципові. Кожен п’ятий опитаний (20,1%) відповів, що претензій немає. Не визначилися з відповіддю 20,5% респондентів.
Щодо історичних претензій українців до Польщі 2,6% опитаних відповіли, що є значні претензії, 18,4% – що претензії є, але вони забулись на тлі війни з росією, 19,7% – що деякі претензії є, але вони не принципові. Більше третини опитаних (35%) вважають, що претензій немає. Чверть опитаних (24,4%) не визначились із відповіддю на запитання.
Отже, серед українців більше тих, хто вважає, що у поляків є історичні претензії щодо України, ніж тих, хто вважає, що українці мають історичні претензії до Польщі. Різниця становить 18,7%.
Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.
Дослідження здійснено компанією «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology». Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Період збору даних: 18-21 листопада 2022 р.
Приєднатись до онлайн-панелі SunFlower Sociology та отримувати грошову винагороду за проходження опитувань можна за посиланням.
Обговорення