14 лютого неподалік центрального входу в Національний інститут хірургії та трансплантології імені Шалімова відкрили пам’ятник засновнику закладу, видатному хірургу Олександру Олексійовичу Шалімову на честь його 95-річчя.
Також провели науково-практичну конференцію “Шалімівські читання”. Вчена Рада прийняла рішення проводити цю конференцію щорічно. В приміщенні інституту відкрили й музей Шалімова. Він розташувався в особистому кабінеті хірурга.
“Пам’ятник з’явився після того, як учні по всій Україні зібрали гроші і поставили його на честь свого вчителя. А сам Шалімов, засновник нашого інституту був мультидисциплінарним хірургом. Виконав безліч операцій. Розробив власні методики лікування. При патологіях судин, серця, інших органів”, – коментує директор інституту, професор Олександр Усенко.
“Я з батьком працював тут в Києві з 1970 року в Медмістечку. Через два роки ми вже працювали тут, в інституті. Тоді він називався інститутом експериментальної та клінічної хірургії. А тоді я перейшов в Інститут онкології. Щодо батька я переповнений найкращих вражень. Він мав усі якості, необхідні як керівника, так і висококласного лікаря Був дуже працелюбним, ніколи не здавався. І головне, його інститут зараз провідний в Україні”, – згадує син Шалімова, Сергій Олександрович.
Олександр Олексійович Шалімов – один із засновників української школи хірургії. Підготував плеяду видатних хірургів і вчених. Довгий час був головним хірургом України, обирався депутатом Верховної Ради багатьох скликань. Ввів нові методи лікування, провів близько 40 тисяч операцій. Олександр Шалімов став першим лікарем, який провів вдалу пересадку підшлункової залози хворому на діабет, розробив і впровадив нові методи операцій при онкологічних захворюваннях, а також органів травлення, судин, серця. Під керівництвом Шалімова була проведена перша на Україні операція з пересадки серця. Пішов з життя 2006-го, у віці 88 років.
Джерело:gazeta.ua
фото:Катерина Гончарова
Обговорення