Майже пів тонни російських книжок зібрали під час акції обласної наукової бібліотеки “Інтелект переможе війну”. Ці книги здали на макулатуру, а за виручені кошти придбають українські книжки. Про це розповіла бібліотекарка відділу міського абонементу Наталя Масловська.
“Приїжджає машина, забирають макулатуру, зважують її. На використані кошти ми хочемо купити нову україномовну сучасну літературу”, – говорить Наталя Масловська.
Працівники обласної наукової бібліотеки допомагають завантажити автомобіль макулатурою. Це російські книжки, які впродовж двох місяців приносили в бібліотеку учасники акції “Інтелект переможе війну”. Її мета – позбутися російської літератури, натомість – придбати українську.
“Російськомовні журнали, газети, дуже старенькі. Неактуальна російська література. Про Петра І, про Катерину ІІ були книги. З російськомовною літературою розлучалися з радістю, акція тривала від 14 лютого 2023 року. Приносили і держслужбовці, вчителі, учні, батьки, хтось десь побачив нашу рекламу. Всі з радістю розлучалися з російськомовною літературою старою, з радістю чистили свої горища”, – каже Наталя Масловська.
Макулатуру зважили. Загалом вдалося зібрати майже пів тонни російських книжок. За них отримали 2 365 грн. З цією сумою працівниці обласної бібліотеки пішли в одну з книгарень Тернополя, щоб придбати нові книжки.
За час війни нові книжки в бібліотеку не надходили, розповіла завідувачка відділу міського абонементу обласної бібліотеки Віра Горошок. За її словами, про нову літературу люди запитують часто, тому склали список книжок, якими цікавляться читачі.
“Ми придбали 6 отаких книжки. Це є “Бібліотекарка з Аушвіцу”, про яку дуже питають молоді люди. Це є Василь Шкляр – “Спів Божої пташки”. Також запитувана книжка. Наступна книжечка – це “Котик. Півник. Шафка”. Це про те, що нас болить. Це про Ірпінь, Бородянку, Про це все жахіття, яке відбувалося в Україні. Володимир Лис, також відомий автор, книжка називається “Вифлеєм”, також запитувана, на превеликий жаль, не отримували таких книжок. Придбали”.
Тепер ці книжки можна взяти у відділі міського абонементу. Віра Горошок говорить, що російську літературу можна і далі приносити в бібліотеку, акцію вирішили зробити постійною.