15 травня презентували 3-томне енциклопедичне видання «Тернопільщина. Історія міст і сіл». Це науковий доробок у друкованій та електронній версіях, який має велику історико-краєзнавчу цінність, пише “День”.
Таке видання – єдине в Україні. Аналогічна енциклопедія «Історія міст і сіл УРСР» була видана у 26 томах ще в 70-их роках (1962 по 1973 рік).
«Наш тритомник прийшов на зміну однотомнику «Історія Тернопільської області», який вийшов у серії «Історія міст і сіл УРСР» 1973 року. У попередньому виданні було чимало партійно-радянського викривлення подій, явищ, імен. І це стало причиною того, що ми задумалися, щоб в умовах Незалежної України видати новий збірник. Хотіли, щоб ми першими в Україні видали цей проект і стали прикладом для інших областей», – зазначає член редакційної колегії 3-томнго енциклопедичного видання «Тернопільщина. Історія міст і сіл», журналіст, краєзнавець Михайло Ониськів.
Репрезентація енциклопедичного тритомника «Тернопільщина. Історія міст і сіл» відбулася у Тернопільському академічному театрі імені Тараса Шевченка. Як зазначають організатори проекту, ще у 2010 році виник намір видати докладні історико-географічні, архівні нариси про Тернопільщину. За сприяння Тернопільської облради була створена редакційна рада та був зібраний колектив авторів. Редколегія приступила до роботи 1 січня 2011 року. А в 2014 році з обласного бюджету було виділено кошти на друк видань.
«У виданні є дуже цікаві аналітичні статті про населення, природу Тернопільської області, археологічні наші витоки, політичну ситуацію, про дві світові війни ХХ століття і міжвоєнні періоди, про політичні репресії. Важливо те, що ми використали великий пласт унікальних джерел і літератури. Уявіть собі, що в аналітичних і оглядових статтях 100-120 позицій посилань. Таким чином використали дуже великий арсенал унікальної літератури. Ми до людей наблизили велику кількість імен, які в радянські часи було заборонено навіть згадувати. Окрім цього, ми також опиралися на джерельну базу тих книг, які були видані у районах, – каже член редакційної колегії 3-томнго енциклопедичного видання «Тернопільщина. Історія міст і сіл», журналіст, краєзнавець Михайло Ониськів.
Обговорення