Талановита, харизматична, багатогранна, оригінальна та яскрава. Справжня галицька пані, ерудитка, бабуся для своїх і для усіх. Цих слів, звісно, замало, щоб описати неймовірну Марту Чопик. Тринадцятого лютого, виповнюється 90 років з дня народження письменниці, яка лиш два роки не дожила до свого ювілею.
З цієї нагоди у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбулось літературно-мистецьке свято «Творчий спадок бабусі Марти», на яке завітали численні шанувальники та члени родини мисткині – донька Олександра Аркуша, онуки Теодор і Андрій Аркуші та правнучка Владислава.
Бібліотекарі поділились з присутніми спогадами про заходи за участі Марти Чопик, які завжди були цікавими та насиченими, пригадали книги: «У піднебессі синім», «Пахне радістю земля», «Біда навчить» та інші, якими зачитувались і зачитуються найменші відвідувачі.
Ефект присутності створили відеоматеріали, на яких пані Марта читає вірші, спілкується з дітками, керує модним показом авторської колекції капелюшків, хусток і рукавичок.
Теплими спогадами про свою бабусю поділився онук Марти Чопик Андрій, який нині є диригентом Муніципального Галицького камерного оркестру. Хлопець розповів, що саме бабця передала йому любов до мистецтва, а ще – з нею можна було порозмовляти на різні теми і не хвилюватись за «конфіденційність» тих бесід. У супроводі фортепіано Андрій також заспівав твір «Люлі, люлі, спи мале хлоп’ятко», який бабуся Марта присвятила улюбленим онукам.
Яскравим завершенням заходу стала інсценізація старої казки на новий лад «Рукавичка» вихованцями Мистецької школи Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької, яку Марта Чопик написала спільно зі своїм другом та колегою Володимиром Войнарським.
Дякуємо всім учасникам літературно-мистецького свята за атмосферу творчості, добра і затишку, яка так імпонувала неповторній і неперевершеній Марті Чопик.
Уляна Пилипчук,
редакторка Тернопільської обласної бібліотеки для дітей