Усі українці у цей нелегкий час повинні мобілізуватися на протидію антиукраїнській інформаційній війні. Про це заявив голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький під час засідання громадської ради з питань захисту суспільної моралі, яке відбулося 12 листопада у Тернопільської обласній державній адміністрації.
Керівник апарату Тернопільської облдержадміністрації Марія Чашка наголосила, що це перше засідання ради в оновленому складі та висловила сподівання, що рада працюватиме ефективно. Ключовим питанням обговорення було забезпечення дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі в Тернопільській області. Йдеться на сайті Тернопільської ОДА.
Голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький зазначив, що зараз одним з напрямків роботи комісії є протидія антиукраїнській інформаційній війні.
«В умовах входження України у європейське та міжнародне співтовариство актуальною є побудова такої держави, яка спроможна забезпечити вільний розвиток відкритого, демократичного суспільства на загальнолюдських та національних цінностях, пріоритеті прав і свобод людини та верховенстві права у здійсненні державою своєї діяльності, – зазначив Василь Васильович. – Особливо актуальним є це питання в умовах антиукраїнської інформаційної війни, що ведеться проти Українського народу уже понад 10 років з боку Російської Федерації. В основі цієї війни – поширення недостовірної, неповної, упередженої інформації про Україну, маніпулювання суспільної свідомістю як громадян України, так і інших країн, пропаганда війни, національної та релігійної ворожнечі, зміни шляхом насильства конституційного ладу нашої держави».
Василь Васильович виокремив чотири етапи антиукраїнської інформаційної війни проти українців. За його слова, на першому етапі набула широкого розповсюдження інформаційна продукція, що містила пропаганду алкоголізму, формувала алкогольний спосіб життя, споживання якого поєднувалося з відпочинком, домашнім затишком, сімейним добробутом, успішними кар’єрою або бізнесом, спортивними досягненнями, боротьбою за справедливість.
На другому етапі, за словами голови комісії, спостерігаємо зміну акцентів у веденні інформаційної війни, які заставляють змінити її сприйняття та оцінки у зв’язку із розгортанням пропаганди, спрямованої на руйнування міжрелігійної та міжнаціональної злагоди і толерантності в Україні.
«Третій етап інформаційної війни (листопад 2013 року – липень 2014 року) знайшов свій прояв у масштабному розповсюдженні інформаційної продукції, яка оправдовує та пропагує посягання на територіальну цілісність і конституційний лад України, заперечує право українського багатонаціонального народу на державність, ставить під сумнів можливість існування України як держави, що стало реальною загрозою національній безпеці України», акцентував увагу Васил Костицький. – Тривале ігнорування центральними та місцевими органами державної влади, представниками інформаційного бізнесу та створеними ними лобістськими громадськими об’єднаннями неодноразових заяв та звернень Національної комісії щодо зростання негативного впливу інформаційної продукції на стан моральності українського суспільства та у зв’язку з цим – реальної загрози національній безпеці, стали одним із найважливіших чинників моральної кризи в нашому суспільстві, за якою, як ми уже зазначали, насувалася політична, економічна та конституційна криза».
За словами В. Костицького, наразі в Україні спостерігається четвертий етап інформаційної війни, специфікою якого є психологічна агресія, побудована на обмані та маніпуляції громадською думкою; заперечення та зневага до української державності; синхронізація інформаційної агресії та бойових дій проти України.
«Основою протидії антиукраїнській інформаційній війні має стати єдина комплексна система захисту суспільної моралі, яка сприяла б реалізації права на інформаційний простір, вільний від матеріалів, що становлять загрозу фізичному, інтелектуальному, морально-психологічному стану населення. Важливим етапом реалізації державної політики в цій сфері є співпраця з європейськими державами щодо ухвалення хартії про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту етичних стандартів у медіа, а також створення Загальноєвропейської системи інформаційної безпеки та формування міждержавної або міжнародної комісії з питань з проблем інформаційної безпеки», – підсумував Василь Костицький.
Обговорення